The Outer Worlds
The Outer Worlds

Będzie grane! – czyli growe premiery października

Końcem ubiegłego miesiąca przywitaliśmy kalendarzową jesień, a co za tym idzie na dobre rozpoczęliśmy sezon kanapowy. Październik zaoferuje nam spory wybór gier, które trafią w gusta prawdopodobnie każdego gracza i umilą coraz dłuższe wieczory. Dlatego jeśli nie przepadliście bez reszty grając w najnowszą odsłonę FIFY, to zapraszam do zapoznania się z tytułami debiutującymi już w tym miesiącu!

GRID – 11 października

Zobacz również: eFootball PES 2020 – recenzja gry. Nowa nazwa, ten sam PES!

Na sam początek coś dla motoryzacyjnych świrów z obozu Microsoftu. Seria GRID autorstwa Codemasters Software powraca ze swoją kolejną odsłoną, aby dostarczyć graczom jak najbardziej realistyczne doświadczenia z torów wyścigowych. W celu znalezienia złotego środka pomiędzy realizmem a zręcznościowym modelem jazdy studio poprosiło o pomoc doświadczonego kierowcę wyścigowego – Fernando Alonso. GRID zaoferuje nam aż 70 samochodów oraz dwanaście lokacji z całego świata. Gra posiada zaawansowany tryb zniszczeń, który może zmusić gracza nawet do konieczności wycofania się z wyścigu. Oprócz tego, kierowcy którym zajdziemy za skórę zderzając się z nimi podczas wyścigu będą szukać zemsty na torze.

Platforma: Xbox One.

Trine 4: The Nightmare Prince – 8 października

Trine 4: The Nightmare Prince to już czwarta odsłona baśniowej platformówki studia Frozenbyte. Ponownie poprowadzimy tutaj trójkę bohaterów: czarodzieja Amadeusa, złodziejkę Zoye i rycerza Pontiusa. Każdy z nich może pochwalić się wyjątkowymi umiejętnościami z których będziemy musieli zrobić użytek, aby rozwiązać kolejne zagadki logiczne na naszej drodze. Podczas gry przemierzymy urzekający, fantastyczny świat w którym poczujemy się niczym w bajce. Trine 4 tak jak poprzednie części możemy ukończyć w pojedynkę lub w towarzystwie dwóch graczy w lokalnym multiplayerze, bądź przez internet.

Platforma: PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch.

Frostpunk – 11 października

Zobacz również: GreedFall – recenzja gry. Kolonizacja mieczem i magią!

Frostpunk to strategiczno-przygodowa gra z elementami survivalu. W alternatywnej przeszłości XIX wieku, w wyniku erupcji wulkanów dochodzi do zaćmienia Słońca, a co za tym idzie ponownej epoki lodowcowej. W tej strategii czasu rzeczywistego gracz musi utrzymać przy życiu resztkę ocalałego społeczeństwa. W osiągnięciu tego celu przeszkadzać mu będą niekorzystne warunki atmosferyczne, niezadowolenie mieszkańców, a także trudne moralne decyzje. Gra zadebiutowała na komputerach osobistych już przeszło rok temu, jednak teraz przyszła kolej na jej konsolową wersję. Twórcy z 11 bit studios zaprojektowali praktycznie każdy element gry od nowa aby przystosować ją do konsolowych realiów.

Platforma: PS4, Xbox One.

Call of Duty: Modern Warfare – 25 października

Najbardziej ceniona przez graczy seria Call of Duty powraca. Call of Duty: Modern Warfare zabierze graczy w sam środek współczesnego konfliktu zbrojnego, gdzie podejmowane w ułamku sekundy decyzje mogą zachwiać globalnym balansem sił. Akcja gry toczy się w 2019 roku, jednak niektóre misje przeniosą nas kilkanaście lat wcześniej i pokażą wcześniejsze losy bohaterów. Modern Warfare zaoferuje widowiskową kampanię dla jednego gracza, tryb kooperacji oraz oczywiście tryb multiplayer, który zdążyliśmy już dla was przetestować, a o naszych wrażeniach przeczytacie TUTAJ.

Platforma: PS4, Xbox One, PC.

MediEvil – 25 października

Zobacz również: The Walking Dead: The Telltale Definitive Series – recenzja kompletnego wydania przygód Clementine z masą dodatków!

MediEvil oryginalnie pojawił się na pierwszej konsoli Sony w 1998 roku. Teraz przyszedł czas na jego odświeżoną wersję przygotowaną przez Other Ocean Interactive oraz Digital Eclipse. Naszym bohaterem jest Sir Daniel Fortesk, który staje w obronie Królestwa Gallowmere przed inwazją głównego antagonisty – Zaroka. W trakcie gry przyjdzie nam przemierzać różnorodne lokalizacje, pokonywać kolejnych wojowników ciemności i wykonywać przydzielone zadania. Nasz bohater początkowo jako oręż używać będzie swojej ręki ale wraz z postępem gry otrzymamy dostęp do miecza, łuku czy tarczy. Dodatkowo w każdym z etapów gry będzie czekać na nas kielich, dzięki któremu spotkamy się z legendarnymi herosami gotowymi obsypać nas cennymi nagrodami.

Platforma: PS4.

The Outer Worlds – 25 października

The Outer Worlds to pierwszoosobowa gra RPG stworzona przez studio Obsidian Entertainment, czyli twórców chociażby uwielbianego przez graczy Fallout: New Vegas. Akcja gry toczy się w retro-futurystycznym świecie kontrolowanym przez korporacje kolonii Halcyon. Naszym bohaterem jest wybudzony z hibernacji osadnik, który wraz z tysiącami mu podobnych zmierzał do ziemskiej koloni na skraju galaktyki. Ku swojemu zdziwieniu bohater odkrywa, że ich statek został pozostawiony bez jakiejkolwiek opieki, a za ten stan rzeczy odpowiadają wspomniane już korporacje. To od działań gracza zależeć będzie jak dalej potoczą się losy głównego bohatera oraz pozostałych kolonistów. Gra oferuje wyłącznie kampanię dla jednego gracza.

Platforma: PS4, Xbox One, PC.

Luigi’s Mansion 3 – 31 października

Zobacz również: Ancestors Legacy – recenzja gry. Średniowieczna strategia dla początkujących

Luigi’s Mansion 3 to kolejna odsłona przygód brata Mario eksplorującego nawiedzone rezydencje. Ponownie wcielimy się w tytułowego bohatera, który będzie musiał stawić czoła duchom zamieszkującym mroczną rezydencję. A będzie robił to za pomocą latarki i noszonego na plecach odkurzacza. Pomimo horrowej stylistyki gra przepełniona jest pozytywnymi emocjami i humorem. W Luigi’s Mansion 3  zagramy w pojedynkę lub w towarzystwie jednego gracza, który przejmie wtedy kontrolę nad klonem Luigiego – Gooigim. Oprócz tego twórcy przygotowali tryb Scarescraper, gdzie nawet ośmiu graczy jednocześnie trafi do generowanej proceduralnie rezydencji. Ich zadaniem będzie np. pojmanie określonej liczby duchów czy uwolnienie Toadów.

Platforma: Nintendo Switch.

Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?