Henry Cavill – brytyjski pechowiec dekady, który został Supermanem

Henry Cavill  – Brytyjczyk, 1,85 cm wzrostu, ciemne włosy i tak dalej. Możecie go znać z roli Supermana w “Człowieku ze stali”, bądź występu w serialu “Dynastia Tudorów”. Lecz czy wiecie, że prócz zagrania jednego z najbardziej ikonicznych superbohaterów jakiś świat zna, Henry Cavill to jeden z największych pechowców Hollywood ostatniej dekady?

Macie prawo zapytać – Skąd tak mocne przypuszczenia? Przecież gość jest teraz na fali! – już tłumaczę. Otóż urodzony w Jersey w Wielkiej Brytanii aktor, jak to w życiu osoby wykonującej taki zawód bywa, startował w castingach do wielu przeróżnych ról. I jak to w życiu aktora bywa, nie zawsze otrzymuje się to, czego dusza zapragnie. Niestety los nie zawsze sprzyjał Henry’emu Cavillowi. Poniżej znajdziecie listę sześciu ról, których bliski zagrania był Brytyjczyk. Kolejność dowolna.

1) Cedrick Diggory – Harry Potter i Czara Ognia (2005)– Henry Cavill był bardzo blisko zdobycia roli jednego z uczestników Turnieju Trójmagicznego, w którym startował również Harry Potter. Rolę otrzymał nie kto inny jak Robert Pattinson. Kto wie jak potoczyłaby się kariera przyszłej gwiazdy “Zmierzchu”, gdyby Cavill sprzątnął mu rolę w Harrym Potterze. Może obyłoby się bez wszelkiej maści “hejtów” jakie spotkały Pattinsona.

cavill2

2) Bruce Wayne/Batman – Batman Początek (2005)– Cavill ponoć znajdował się na krótkiej liście kandydatów, spośród których Christopher Nolan miał wybrać przyszłego obrońcę Gotham City. Wprawdzie nie przeszedł nawet żadnych testów zdjęciowych, lecz szansa była naprawdę duża. Los chciał, że otrzymał ją Christian Bale, co było swoistym motorem napędowym dla jego kariery. Niedawno o przegranej w castingu na Batmana wypowiedział się Jake Gyllenhaal, twierdząc, że niczego nie żałuje – tak, na pewno mu wierzymy.

cavill3

3) James Bond – Casino Royale (2006)– Po tym jak Pierce Brosnan zrezygnował z roli agenta Jej Królewskiej Mości, trzeba było wybrać nowego odtwórcę tej ikonicznej roli. Jednym z kandydatów był właśnie Henry Cavill. Ba! Ponoć ostateczna rozgrywka o rolę toczyła się między nim, a Danielem Craigiem. Jak potoczyła się historia? Wie każdy. Craig okazał się być jednym z najlepszych Bondów w historii tejże serii. Druga sprawa to fakt, iż Cavillowi tak zależało na roli Bonda, że poświęcił dla niej prawie pewną główną rolę w “300” Zacka Snydera.

cavill4

4) Superman – Powrót Supermana (2006)– W tym przypadku sprawa wygląda dość prosto. Cavill miał tę rolę, gdy reżyserem filmu był McG. Jednak, gdy na stołku reżyserskim zastąpił go Bryan Singer, zadecydował o zmianie głównego aktora i rolę otrzymał Brandon Routh.

cavill5

5) Edward Cullen – Zmierzch (2008)– Wydawać by się mogło, że to już drugi raz, kiedy Pattinson sprząta Cavillowi rolę sprzed nosa. Jednakże to aktor sam zrezygnował z roli, twierdząc, że mając 24 lata i chęć zagrania Bonda, nie wcieli się w 17 letniego wampira. Jest to o tyle dziwne, bowiem sama autorka książkowego pierwowzoru – Stephanie Meyer – zdradziła, iż postać Edwarda wzorowała na samym Henrym Cavillu! Po raz kolejny aktor stracił pewną rolę, tym razem na własne życzenie.

cavill6

6) Hal Jordan/Zielona Latarnia – Zielona Latarnia (2011)– Cavill w 2011 roku po raz kolejny próbował przywdziać szaty superbohatera. Podczas gdy w 2009 roku rozpoczął się casting do roli Hala Jordana, nazwisko Cavilla widniała na krótkiej liście, zaraz obok Bradleya Coopera, Justina Timberlake’a oraz Ryana Reynoldsa, który ostatecznie dostał angaż. W tym przypadku śmiem twierdzić, iż dobrze, że Cavill tej roli nie dostał. Wszyscy wiemy jak gównianym filmem była “Zielona Latarnia”.

cavill7

Na dokładkę warto dodać, że Henry Cavill o mały włos, a straciłby rolę Supermana, w filmie Zacka Snydera. A wszystko to przez… grę MMO “World of Warcraft” i nieodebrany telefon od reżysera. Na szczęście dla aktora, Snyder spróbował dodzwonić się do niego jeszcze raz!

“Zrozum, nie możesz tego zapisać, nie możesz zapauzować czy zrobić cokolwiek. Myślę sobie, świetnie, mogłem stracić tę pracę przez grę… bądź w ogóle nigdy jej nie dostać.”

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?