Kim jest Maximus? Historia superzłoczyńcy #33

Choć klęska serialu Inhumans jest jednoznaczna niczym styl produkcji Michaela Baya, kontynuujemy jeszcze temat związany z tymi nadal fascynującymi przecież postaciami. W tej odsłonie wybraliśmy Maximusa, któremu w serialu oblicza użyczył znany z brawurowej roli przesympatycznego wielbiciela psów i ich zdobyczy Ramsaya Boltona, czyli Iwan Rheon. Co jasne, nie kierowaliśmy się tylko kwestią doboru aktora. Maximus ze swoim skomplikowanym charakterem sam w sobie stanowi nie lada ciekawostkę. I choć daleko mu do stereotypowego czarnego charakteru, zaś jego działania nie zawsze były podyktowane czystą złośliwością, tudzież rządzą władzy, w ostatecznym rozrachunku uznaliśmy za stosowne wepchnąć go do szeregu superzłoczyńców. Zapraszamy do lektury!

Zobacz również: Kim jest Black Bolt? Historia superbohatera #46


Najważniejsze informacje:

Pierwsze pojawienie sięna kartach komiksu:

Fantastic Four #47

Prawdziwe imięi nazwisko:

Maximus Boltagon

Moce:

Jego sztandarową umiejętnością jest zdolność do masowego wpływania na myśli innych osób. Odbywa się to inaczej, niż opierająca się na stricte kontrolowaniu umysłów telekineza. Maximus potrafi literalnie narzucać swoją wolę i utrzymywać ofiary w tym stanie przez dłuższy okres. Co ciekawe, jego zdolności psioniczne są uzależnione od posiadanego w danym momencie poziomu szaleństwa. W swoich szczytowych momentach potrafił nawet niszczyć telepatyczne bariery stawiane w więzieniu, od którego wielokrotnie wtrącał go Black Bolt, a nawet cofnąć czyjś umysł do dziecięcego poziomu. Posiada intelekt na poziomie geniusza i nieprawdopodobne wręcz predyspozycje do wymyślania kolejnych knowań niemalże z niczego.

Kostium:

Zazwyczaj ubiera się na czarno

Sojusznicy:

Alpha Primitives i wiele innych tymczasowych sojuszy

Wrogowie:

Black Bolt

Siedziba:

Attilan

Najlepsze komiksy:

Inhumans

Silent War

Secret Invasion

War of Kings

Realm of Kings

Infinity

Filmy i seriale z jego udziałem

serial Inhumans (2017)

Na następnej stronie geneza superbohatera!

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?