Kim jest Black Bolt? Historia superbohatera #46

Wśród postaci Marvela, jedną z najbardziej oryginalnych jest Black Bolt. Milczący Król Attilanu plasuje się w czołówce najpotężniejszych postaci tego uniwersum, ale nie jest tak skory do okazywania tego, jak większość superbohaterów. Jego rojalistyczna funkcja ponadto nie czyni z niego po prostu kolejnego potężnego herosa, a dodając do tego jego wiekowość, czyni z niego kogoś o wiele bardziej złożonego, niż przeciętny trykociarz. Oto jego wysokość Król Inhumans – Black Bolt.

Black Bolt

Zobacz również: Kim jest Lockjaw? Historia superbohatera #45


Najważniejsze informacje:

Pierwsze pojawienie się na kartach komiksu:

Fantastic Four #45 (1965)

Prawdziwe imię i nazwisko:

Blackagar Boltagon

Moce:

Black Bolt posiada klasyczny superbohaterski zestaw mocy – duża wytrzymałość, siła, szybkość i umiejętność lewitacji. Słynie jednak z czegoś innego. Król Inhumans nie może samodzielnie przemawiać – rolę mówcy najczęściej pełni w jego imieniu Medusa. Powodem tego jest jego naczelna zdolność – potężna fala soniczna, która uaktywnia się przy każdym wypowiedzianym słowie, a nawet szepcie. Jej siła zależy od natężenia głosu Black Bolta – potrafi osiągnąć skalę zdolną powalić siłaczy pokroju Hulka.

Kostium:

Black Bolt jest posiadaczem jednego z najbardziej charakterystycznych i ponadczasowych strojów w świecie Marvela – nie uległ on wielkim zmianom przez dekady, mimo że jest dość, ujmijmy to, ekscentryczny. Dowodem na to może być fascynacja nim zespołu KISS, z którego niektórzy członkowie czerpali inspirację. Do rzeczy – czarny strój zakrywa prawie całe ciało, widoczna jest jedynie dolna część twarzy i oczy. Na piersi widnieje charakterystyczny wzór, który dość często kojarzony jest z całą grupą Inhumans. Najbardziej charakterystycznym elementem jego stroju jest jednak przypominająca kamerton „antenka”, pozwalająca mu skupiać energię i panować nad falami sonicznymi. Między ramionami i ciałem posiada również coś w rodzaju błon, przypominających budową wachlarz.

Sojusznicy:

Avengers, Iluminati, Fantastyczna Czwórka, Inhumans, okresowo Imperium Kree i Shi’ar

Wrogowie:

Maximus the Mad, Thanos, Badoon, Dr Doom, Galactus, 

Siedziba:

Attilan

Najlepsze komiksy:

– War of Kings

– Nieskończoność

– Inhumans vs X- Men

– Fantastyczna Czwórka: Koniec

Filmy i seriale z jej udziałem:

– Inhumans (2017)

Seriale animowane:

– Fantastic Four (1978)

– Fantastic Four (1994)

– Guardians of the Galaxy (2015)

Na następnej stronie geneza superbohatera!

Dziennikarz, felietonista. Miłośnik klasyki SF, komiksów i muzyki minionych bezpowrotnie dekad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?