Przegląd polskich seriali. Sprawdzamy, co warto obejrzeć tej jesieni

Tej jesieni na polskiego widza czeka sporo serialowych nowości oraz kontynuacji. Co ciekawe, w najbliższych miesiącach o naszą uwagę powalczą nie tylko stacje telewizyjne, ale również nowi gracze – serwisy VOD. Zebraliśmy i poddaliśmy wstępnej analizie pod kątem potencjału wszystkie premiery oraz najciekawsze powroty jesiennej ramówki 2017 roku, a także za pomocą znanej na naszej stronie skali redakcja oceniła poziom zainteresowania daną produkcją. Oto jak prezentuje się rodzima oferta serialowa tej jesieni w telewizji oraz Internecie.

NOWOŚCI


 

 

2000px TVP1 logo.svg 

Korona królów (TVP1)

Pierwsze informacje o historycznym serialu przedstawiającym dzieje króla Kazimierza Wielkiego oraz wypowiedzi Prezesa Kurskiego o „największej produkcji TVP od 30 lat” rozbudziły apetyty do granic absurdu. Oczyma wyobraźni widziano już polską wersję takich przebojów jak Gra o Tron, Dynastia Tudorów, Rodzina Borgiów, starsi wspominali Królową Bonę, a ci rozsądniejsi zastanawiali się skąd stacja z dziurami w budżecie weźmie pieniądze na wystawną produkcję. Niestety, tak jak ostatni władca z dynastii Piatów, którego losy będziemy oglądać, „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”, tak produkcja TVP nie zapowiada podobnego skoku jakościowego w telewizji publicznej. Krążący po sieci niesławny zrzut ekranu z Telexpressu potwierdził, że kasy nie znaleziono, a za sukces trzeba będzie uważać osiągnięcie poziomu Wspaniałego stulecia. Inna sprawa, że przypięte już łatki do Korony królów tak łatwo się nie oderwą, choć oczekiwania stara się studzić Ilona Łepkowska, która sprawuje opiekę nad scenariuszem odcinków. Jej wypowiedzi jednak zamiast tonować nastroje, to dodatkowo wprowadzają trwogę nad jakością flagowej jesiennej produkcji TVP. W wywiadzie dla Onetu przeczytać mogliśmy o konfliktach i zmianie zespołu scenarzystek, trudach adaptacji skryptu z godzinnych odcinków do formatu telenoweli, bardzo niskim budżecie, a do tego całość reżyseruje twórca serialowych obyczajówek, a w obsadzie są nieznani szerzej aktorzy. Nie napawa to wszystko optymizmem, a szkoda wielka, bo podobnego gatunkowo projektu w Polsce od dawna nie było. A Klan, ale w kostiumie historycznym, nowych widzów do stacji nie przyciągnie, a rozczaruje mocno niczym Wiedźmin kilkanaście lat wcześniej. Nie chcemy być czarnowidzami, ale wszystkie znaki na niebie wskazują, że oczekującym na porządny polski serial historyczny pozostaje kibicować Wojtkowi Smarzowskiego i jego projektowi o pierwszych Piastach.

Premiera: Listopad

Reżyseria: Wojciech Pacyna

Obsada: Mateusz Król, Wiesław Wójcik, Halina Łabonarska, Robert Gonera, Tomasz Sapryk, Jan Wieczorkowski

Format: Telenowela, 4 odcinki tygodniowo, 25 minut

Stopień zainteresowania redakcji: 56/100

korona krolow fot2jpg 1499889564TVP


1200px TVP2 logo.svg

Miasto skarbów (TVP2)

Czarny koń TVP i miła odmiana od produkcji obyczajowych i historycznych. Miasto skarbów ma być serialem kryminalnym, którego fabuła obracać się będzie wokół kradzieży dzieł sztuki. I już samo to jest całkiem interesującym pomysłem i świeżością dla tego gatunku, który zazwyczaj skupia się na rozwikływaniu morderstw. W warstwie bohaterów zapowiada się równie emocjonująco, gdyż po obu stronach barykady znajdą się siostry. Jedna będzie historykiem sztuki współpracującą z policją, a druga utalentowaną malarką pracującą dla światka przestępczego. Szykuje się więc rodzinna gra w kotka i myszke, a może twórcy nawet pokuszą sie o sceny rodem z heist movie. Dodajmy do tego fakt, iż scenariusz Dawida Rota był jednym z laureatów konkursu TVP oraz obsadę, która prezentuje się nieźle (główne role: Aleksandra Popławska, Magdalena Różczka, Piotr Głowacki), to na papierze wszystko wygląda dobrze. Jednak żeby nie być hurraoptymistą, to pozostaje przypomnieć, iż rok temu TVP2 zawojować miał inny kryminał – Komisja Morderstw – o którym już nikt nie pamięta. Tamten serial miał promować Śląsk, a w Miasto skarbów grubą kasę na lokowanie produktu włożyło miasto Kraków i w związku z brakiem spotów oraz zwiastunów pod znakiem zapytania staje kwestia tego jak pokazana będzie dawna stolica Polski: pocztówkowo czy jednak bliżej konwencji gatunkowej, choć mrocznej aury jak z Czerwonego Pająka to się nie spodziewamy.

Premiera: 14 września, 21:40

Reżyseria: Marcin Ziębiński, Piotr Jaworski

Obsada: Aleksandra Popławska, Magdalena Różczka, Piotr Głowacki, Marcin Bosak, Adam Ferency, Iza Kuna, Edward Linde-Lubaszenko

Format: Serial telewizyjny, 13 odcinków

Stopień zainteresowania redakcji: 50/100

Miasto skarbów fot. Propeller Film2


Pod wspólnym niebem (TVP2)

Kolejna gorąca medialnie propozycja TVP. Może nie tyle pod względem jakości, co samego pomysłu i inspiracji. Konwencja ma podobno przypominać Rodzinkę.pl, a oficjalny opis potwierdził, że Pod wspólnym niebem będzie „Romeo i Julią z polskim konfliktem politycznym w tle”, lecz nie da się uciec od porównań z Alternatywy 4 (dwie rodziny pod jednym dachem) i Uchem Prezesa (bardzo prawdopodobna tematyka polityczna, akcja w jednej lokacji). Rodziny Monteckich i Kapuleckich będą więc pewnie drzeć koty o wartości liberalne i konserwatywne, a potencjał komediowy i satyryczny w zderzeniu przeciwności jest ogromny, co od dekad udowadniają liczne produkcje. Jednak kwestią zasadniczą pozostaje pytanie, czy serial znalazłszy się w rękach sympatyzujących z jedną stroną sporu polityczno-ideologicznego ma szansę w równy sposób spojrzeć na rzeczywistość, a nie być przykładowo laurką dla jednej strony i pamfletem na drugą. Inną rzeczą, która może mieć wpływ na ostateczną jakość jest realizacyjny pośpiech, gdyż aktorzy na plan zdjęciowy weszli dopiero w tym miesiącu, a emisja zaplanowana jest już na połowę września. Serial będzie też odpowiedzią na to czy widzowie w serialach telewizyjnych szukają ucieczki od polityki czy jednak zaakceptują jej wejście do świata rozrywki. Stawiam raczej na to pierwsze.

Premiera: 15 września, 22:10

Reżyseria: Marek Śledziewski

Obsada: Marek Bukowski, Anna Samusionek, Piotr Szwedes, Przemysław Furdak, Ewa Mosakowska, Paulina Śmigielska, Marek Frąckowiak, Ewa Szykulska

Format: Serial telewizyjny, 12 epizodów (25 minut)

Stopień zainteresowania redakcji: 29/100

podwspolnymniebem tvp2 maria wytrykus 80934152163de18546decf750032.1000


tvn1

Diagnoza (TVN)

Po tym jak ostatni flagowy serial stacji sromotnie zawiódł oczekiwania, to w większy nawias należy brać słowa Edwarda Miszczaka o Diagnozie, jako najlepszym serialu TVN w historii. Jednak do produkcji łączącej serial medyczny i kryminalny stacja zainwestowała w ciekawych twórców, a więc Łukasza Palkowskiego, który zrezygnował dla niej z drugiego sezonu Belfra, oraz Xawerego Żuławskiego, którzy w wywiadach wspominają, że Diagnoza ma odejść od TVN-owskiego oderwania od realiów i cukierkowatości. Pozytywnie prezentuje się również lokalizacja stawiająca śląski Rybnik nad Warszawę oraz obsada z Mają Ostaszewską na czele. Z drugiej strony to wciąż TVN, więc rewolucji się nie spodziewany, a informacja, że w każdym odcinku poznamy nowe przypadki medyczne i stojące za nimi zaskakujące ludzkie historie i właśnie one przywoływać będą wspomnienia Anny (Ostaszewska) oraz krok po kroku odsłaniać kolejne karty jej przeszłości, brzmi wyjątkowo niebezpiecznie podobnie do fabularnej formuły Belle Epoque.

Premiera: 5 września, 21:30

Reżyseria: Xavery Żuławski, Łukasz Palkowski, Michał Otłowski

Scenariusz: Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, Agnieszka Krzyt, Wojciech Lepianka i Tomasz Titkow

Obsada: Maja Ostaszewska, Maciej Zakościelny, Adam Woronowicz, Magdalena Popławska, Sonia Bohosiewicz, Anna Smołowik, Antoni Królikowski

Format: Serial telewizyjny, 1 odcinek tygodniowo

Stopień zainteresowania redakcji: 41/100

diagnoza tvn mirosław sosnowski lekarze


polsat1

W rytmie serca (POLSAT)

Niedzielne wieczory w Polsacie to sprawdzony i bezpieczny do bólu wariant. W rytmie serca to produkcja nastawiona pod preferencje widza, który z namiętnością ogląda produkty polskiej telewizji, więc znajdziemy w niej wszystko to co gospodynie domowe uwielbiają, a do tego w ramach jednego serialu. Opisy i  telewizyjne zajawki zapowiadają hybrydę Pierwszej miłości, Na dobre i na złe i Ojca Mateusza, czyli klasyczną obyczajówkę, romansiki oraz głównego bohatera na dwóch etatach: lekarza oraz detektywa w kitlu odkrywającego sekrety Kazimierza Dolnego. Całość obrazu uzupełnia jeszcze ulubiona aktorka rodzimych telewidzów, Barbara Kurdej-Szatan, która zdominowała trzy ostatnie rozdania Telekamer. Uwagę potencjalnej widowni przyciągną na pewno znane nazwiska (Damięcki, Foremniak, Fronczewski, Polk) oraz realizacja przypominająca do złudzenia wiele podobnych produkcji spod ręki producenta Tadeusza Lampki. A to nazwisko jest zapowiedzią, że doczekamy się pewnie kolejnego tasiemca, bo facet ma nosa do preferencji polskiej widowni. No chyba, że stanie się cud i widzowie pilotami dadzą znać, że są już przesyceni podobnymi tworami. Osoby szukające polskiej alternatywy dla zagranicznych seriali nic tu dla siebie nie znajdą.

Premiera: 10 września, 20:00

Reżyseria: Piotr Wereśniak

Scenariusz: Robert Mąka, Piotr Wereśniak

Obsada: Barbara Kurdej-Szatan, Mateusz Damięcki, Piotr Polk, Maria Dębska, Piotr Fronczewski, Małgorzata Foremniak

Format: Serial telewizyjny, 13 odcinków, emisja raz w tygodniu

Stopień zainteresowania redakcji: 16/100

w rytmie serca serial polsat 820x490


tv4

Mecenas Lena Barska (TV4)

Mecenas Lena Barska po tytule może budzić pewne skojarzenia, ale nie jest to żaden spin-off Sędzi Anny Marii Wesołowskiej. Okazuje się, że tej jesieni nawet TV4 postanowiło odpuścić sobie kolejny paradokument i stworzyć serial fabularny, a dokładniej obyczajowo-prawniczy. W końcu w polskich serialach jak nie lekarze, to adwokaci. Gdzieś tam promyk nadziei się tli, ale po Mecenas Lenie Barskiej za dużo się nie ma co spodziewać skoro reżyserem jest osoba mająca koncie wyłącznie Słoiki; obsada nie będzie magnesem dla widzów (Izabellę Bukowską kojarzą pewnie tylko fascynaci polskiego dubbingu); fabuła też bardzo odkrywczo się nie zapowiada (tytułowa bohaterka to matka dwójki nastoletnich dzieci oraz właścicielka kancelarii, a fabuła będzie przeplatać jej życie prywatne z wątkami klientów). Nad projektem unosi się mimowolnie taka prawnicza aura nadęcia (tytuł, teasery), ale zgodnie ze słowami twórców „będzie śmiesznie, smutno i chwilami bardzo dramatycznie”, czyli trochę jak z polską Ekstraklasą piłkarską. Promocja na obecny moment jest znikoma, bo informacja o Mecenas Lenie Barskiej pojawiła się w mediach niedawno, teaser to tylko kilka ujęć głównej bohaterki, a co więcej stacja nie posiada na swojej stronie internetowej żadnych wzmianek o serialu. Dlatego też w oszacowaniu jakości produkcji musimy być póki co powściągliwi, ale jeśli kolejne materiały promujące mają być tak marne, jak zdjęcie bohaterów serialu, to chyba lepiej, żeby w ogóle nie trafił na antenę.

Premiera: Październik

Reżyseria: Aleksander Gawek

Obsada: Izabella Bukowska, Piotr Wiszniowski, Andrzej Pieńko, Marta Termena, Ludmiła Warzecha, Natalia Idzikiewicz, Jakub Dyniewicz.

Format: Serial telewizyjny, emisja raz w tygodniu

Stopień zainteresowania redakcji: 11/100

Mecenas Lena Barska fot Grzegorz Kamola 655


axn

Ultraviolet (AXN)

Kolejny po Zbrodni serial AXN dedykowany na polski rynek wstępnie zapowiada się na jedną z lepszych nowości. Ultraviolet wyróżnia się już na poziomie produkcji, gdyż stoi za nim alians polskich twórców i amerykańskiego know-how (producenci Dextera, Czarnej listy, Kości). Akcja serialu rozgrywa się w Łodzi i przedstawi historię tytułowej grupy detektywów-amatorów, której członkowie, kontaktując się ze sobą przez internet, rozwiązują sprawy kryminalne, których nie jest w stanie wyjaśnić policja. Zatem do czynienia będziemy mieli pewnie z klasycznym policyjnym proceduralem, aniżeli jedną historią opowiedzianą w ramach sezonu. Nie wiemy też jak ostatecznie wypadnie dotychczas ogólnie zarysowany scenariusz, ale nieźle prezentują się oficjalne zdjęcia serialu dbające o soczysty, mroczny klimat, o odpowiedni poziom zadbać powinni zdolni reżyserzy (Jan Komasa, Sławomir Fabicki), a wisienką na torcie jest obsada z gorącymi nazwiskami polskiej sceny aktorskiej (m.in. Fabijański, Topa, Nieradkiewicz, Kulesza).

Premiera: Jesień

Reżyseria: Jan Komasa, Sławomir Fabicki

Obsada: Marta Nieradkiewicz, Sebastian Fabijański, Bartłomiej Topa, Agata Kulesza, Anna Dereszowska, Magdalena Czerwińska,

Format: Serial telewizyjny, 10 odcinków

Stopień zainteresowania redakcji: 49/100

ultraviolet fabijański


 TV Puls logo

Lekarze na start (TV Puls)

Polacy kochają seriale medyczne, to i TV Puls robi swój. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż zdaniem władz stacji Lekarze na start to produkcja skierowana do młodego pokolenia. Fakt ten zdaje się wskazywać, że w telewizji nie rozumieją, co docelowa publiczność ogląda i dlaczego ucieka od telewizji w kierunku Internetu. Wszystko wskazuje na to, że serial będzie produkcją, którą target raczej gardzi i wyśmiewa. Za Lekarzy na start odpowiada wspomniany już wcześniej Tadeusz Lampka, więc jeśli chcecie obejrzeć Na dobre i na złe, ale z młodymi bohaterami, to Lekarze na start was pewnie zadowolą, a jeśli nie chcecie, to raczej nic nie stracicie. W produkcji śledzić będziemy losy piątki absolwentów szkoły medycznej, którzy trafiają na staż do szpitala. Na realistyczny obraz polskiej służby zdrowia raczej nie ma co liczyć, bo twórców bardziej interesują ich zawodowe perypetie splatające się z życiowymi zawirowaniami, a więc wątki obyczajowe, z miłością i sensacją w tle. W głównych rolach młodzi, początkujący aktorzy. Jest też krótki zwiastun, który nie tyle szału nie robi, co wprawia w zażenowanie monologami płynącymi z ust postaci oraz udawaną lekkością i humorem. Jak powszechnie wiadomo wielu widzom polskich seriali to kompletnie nie przeszkadza, ale ci też mają swoje granice. Jednak tym przyzwyczajonym do tych trochę lepszych, a z jakiegoś powodu chcących obejrzeć Lekarzy na start zamiast emitowanych o tej porze programów informacyjnych, słowa Dyrektora Szpitala (Zbigniew Stryj oczywiście w roli szefa) mówiącego do postaci z serialu, ale też łamiąc czwartą ścianę zwracającego się do nas, że „skoro tu jesteśmy, to będziemy potrzebować sporo szczęścia”mogą się okazać prorocze, bo do przetrwania odcinka pewnie okaże się niezbędne.

Premiera: 4 września, 19:10

Reżyseria: Grzegorz Lewandowski, Sylwester Jakimow

Scenariusz: Robert Mąka

Obsada: Dominka Kryszczyńska, Maria Pawłowska, Zuzanna Grabowska, Filip Gurłacz, Kamil Szeptycki, Marta Król, Aldona Jankowska, Zbigniew Stryj

Format: Serial telewizyjny, emisja od poniedziałku do piątku

Stopień zainteresowania redakcji: 5/100

lekarzenastart puls


Lombard. Życie pod zastaw (TV Puls)

Przed Lekarzami na start emitowana będzie druga propozycja TV Puls Lombard. Życie pod zastaw. Serial ze Zbigniewem Buczkowskim, który zalicza powrót do głównej roli po bardzo długiej przerwie, ze względu na czas emisji ma być konkurencją dla polsatowskiej Pierwszej miłości. Jest pewna świeżość w osadzeniu akcji w lombardzie i potencjał na opowiedzenie o kondycji obecnego polskiego społeczeństwa. W końcu w Polsce lombardy rosną jak grzyby po deszczu, a ich klientami są osoby o różnym wieku i pozycji społecznej, a zgodnie z zapowiedziami każdy odcinek ma stanowić samodzielną historię, a tylko niektóre wątki mają się doczekać kontynuacji. Oglądając zapowiedź czy czytając ogólny zarys serial obawiam się jednak, że nowa produkcja twórców Rancza czy Dziewczyn ze Lwowa nie ma takich ambicji, a chce wyłącznie w zapewnić powierzchowną i prostą rozrywkę. Potwierdzać to może obsadzenie w głównej roli aktora o określonym emploi, opieranie na stereotypach, promowanie gościnnego występu gwiazdy disco-polo Tomasza Niecika, opisy serialu wspominające o poważnych historiach przeplatanych kryminalno-sensacyjnymi oraz humorystycznymi, a także zwiastun utrzymany w takiej kombinatorsko-cwaniaczkowej konwencji komedii kryminalnej, z wbijającą gwóźdź do trumny ostatnią sceną, a więc banalnym wyśmiewaniem pijaczków.

Premiera: 4.09, 18:20

Obsada: Zbigniew Buczkowski, Henryk Gołębiewski, Mateusz Murański, Jerzy Górski, Agata Szafrańska, Tomasz Niecik

Format: Serial telewizyjny, emisja od poniedziałku do piątku

Stopień zainteresowania redakcji:  18/100

lombardtv puls


eskago

Lifting (eskaGo)

Serwis VOD eskaGo działa już od dłuższego czasu, lecz dopiero teraz przychodzi z autorskim projektem i to z całkiem niezłą obsadą złożoną z twarzy mniej i bardziej znanych. Lifting, nie mylić z Botoksem Vegi, ma być serialem komediowym i satyrą na wzrastające wśród kobier dążenie do wiecznej młodości i poprawiania urody. Produkcja eskaGo ma szansę wyróżniać się spośród pozostałych polskich seriali, gdyż materiałem źródłowym jest sztuka autorów znajdujących się w stajni produkcyjnej Pedro Almodovara, a to oznacza, że możemy nastawiać się na dużą ilość przerysowania, szaleństwa, emocji, kampu oraz kiczu, a pierwszymi oznakami są teasery oraz zdjęcia z planu udostępnione na fanpage’u serialu. Może Lifting polskim Scream Queens nie będzie, ale ma szansę stać się udaną satyrą i przy okazji kompleksowym portretem społecznym, ale z drugiej strony jest pewna obawa, że całość może zostać sprowadzona do przeszarżowanej karykatury wielkomiejskich dziwactw skupiającej się na kostiumach, charakteryzacji, a więc fizycznych aspektach i heheszkach, bo komuś odpada nos, nie ma mimiki albo posiada opuchnięte usta. Na pewno sygnałem ostrzegawczym jest ekspresowe tempo nagrywania (tydzień zdjęć na 9 odcinków) oraz forma serialu, czyli krótkie sceny-skecze.

Premiera: 2.09

Reżyseria: Bo Martin

Obsada: Tamara Arciuch, Monika Buchowiec, Anna Matysiak, Marta Król, Joanna Moro, Olga Kalicka, Monika Mariotti, Andre Whyte, Krystyna Tkacz.

Format:  Serial online, 9 odcinków

Stopień zainteresowania redakcji: 23/100

lifting eskago serial 1


NAJCIEKAWSZE POWROTY

canal plus logo

Belfer – sezon 2 (Canal+)

Jesienią na antenę Canal+ powróci Belfer, produkcja uznana za najlepszy polski serial zeszłego roku. Idąc sprawdzonym formatem z pierwszego sezonu, tak i w tym Paweł Zawadzki trafi do prestiżowej szkoły, gdzie wstrząśnie nim wielka tragedia. Oczywiście z odcinka na odcinka pytania będą narastać, a główny bohater będzie jedynym, który rozwiąże tajemnicę. Pierwsza, krótka zapowiedź sugeruje, że tym razem atmosfera będzie dużo bardziej gęsta. Trudno jednak po niej wyrokować, czy Canal+ postawi na sprawdzone już schematy, czy pokusi się o coś świeżego i zaskoczy widza. W końcu widzieliśmy już Belfra, rozwiązującego kryminalną zagadkę wśród licealnej młodzieży. Ciekawe jest też, jak poradzi sobie drugi sezon wobec odejścia jednego z ojców sukcesu serialu, czyli Łukasza Palkowskiego.

Premiera: 22.10

Reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz, Maciek Bochniak

Scenariusz: Wojciech Bockenhiem, Jakub Żulczyk, Bartosz Ignaciuk, Monika Powalisz

Obsada: Maciej Stuhr, Eliza Rycembel, Zofia Wichłacz, Michalina Łabacz, Aleksandra Konieczna, Mirosław Haniszewski, Stefan Pawłowski

Format:  Serial telewizyjny

Stopień zainteresowania redakcji: 68/100

belfer 2 mordercza gra jesienia canal plus 820x490


hbo

Wataha – sezon 2 (HBO)

Pierwszy sezon Watahy zrobił wrażenie, nie tylko na widzach polskich, ale też zagranicznych. Długo trzeba było czekać, ale na szczęście HBO Polska zdecydowało o realizacji kolejnego i tym sposobem w październiku zobaczymy kolejnych 6 odcinków. Akcja rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach z pierwszego sezonu. Makabryczna zbrodnia na powrót sprowadza prokurator Dobosz w Bieszczady, a Rebrow w głuszy ukrywa się przed organami ścigania. Do stałych twórców doszedł autor głośnej Ostatniej Rodziny Jan P. Matuszyński, więc należy spodziewać się podobnych, a może nawet jeszcze lepszych wrażeń estetycznych. Już zwiastun pokazuje, że scenarzyści się nie oszczędzali, więc zapewne będzie dynamicznie i momentami brutalnie. Oczywiście świetną robotę robi tutaj również obsada z Leszkiem Lichotą i Aleksandrą Popławską na czele. Miejmy nadzieje, że dojdzie do konfrontacji ich bohaterów, bo w pierwszym sezonie należały do jednych z najlepszych, jakie przyszło nam zobaczyć.

Premiera: 15.10

Reżyseria: Kasia Adamik, Jan P. Matuszyński

Obsada: Aleksandra Popławska, Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Jarosław Boberek

Format: Serial telewizyjny, 6 odcinków

Stopień zainteresowania redakcji: 66/100

https://www.youtube.com/watch?v=m0cSUr_NzvM


Showmax logo

Ucho Prezesa – sezon 2 (Showmax)

Pierwsze odcinki publikowane na Youtube szturmem wzięły polski Internet. Okazało się że Polacy polubili polityczną satyrę od członków Kabaretu Moralnego Niepokoju, a produkcję pod swoje skrzydła wziął wchodzący do Polski serwis streamingowy Showmax. Serial miał momenty lepsze i gorsze, ale sprawdzał się, jako humorystyczny przewodnik po meandrach polskiej polityki, a przyjemność sprawiały kolejne awatary wybrańców Narodu. Drugi sezon Ucha Prezesa ma zaskoczyć widzów nowymi postaciami oraz większym rozmachem, gdyż zapowiedziano, że pojawić się mają nowe lokalizacje, a akcja będzie wychodzić poza gabinet Prezesa. Dlatego, jeśli tylko twórcy nie zapomnieli, iż sercem produkcji jest postać, do której ucha próbują dotrzeć wszyscy, to powinno być równie dobrze co w pierwszym sezonie.

Premiera: 7.09

Obsada: Robert Górski, Mikołaj Cieślak, Izabela Dąbrowska,

Format: Serial online, 14 odcinków + 2 specjalne, 20 minut

Ocena zainteresowania redakcji: 51/100

showmax ucho prezesa 820x490


Czy wymienione seriale mają szansę przyciągnąć polskiego widza? Tego szukającego wyłącznie jakości znanej z zagranicznych produkcji pewnie w niewielkim stopniu, ale resztę jak najbardziej. Na pewno ogólna ocena propozycji serialowych przynosi mieszane odczucia. Tak jak wymienione powroty popularnych seriali nie powinny raczej obniżyć swojego poziomu, tak nowości to jedna wielka loteria. Są tu potencjalne hity, są takie, których premiery obejrzy się z ciekawości lub dla jaj, ale też kilka z nich odrzuca już na starcie. Niestety wciąż sporo propozycji jest tematycznie bezpiecznych, odtwórczych lub robionych na szybko i za grosze. I nawet jeśli ostatecznie okaże się, że nowa oferta serialowa będzię wątpliwej jakości, to na pewno za pozytywny aspekt należy uznać ilość propozycji. W końcu nie ma chyba nic lepszego od zastopowania kolejnej fali seriali paradokumentalnych.


Przegląd seriali przygotowali:

Konrad Stawiński (Nowości/Powroty)

Katarzyna Janicka (Powroty)

 Ilustracja wprowadzenia: TVP/Marcin Makowski

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?