Nowa strona Movies Room! Sprawdź, co się zmieniło!

MoviesRoom.pl wszedł na wyższy poziom. Zapraszamy do częstych odwiedzin naszego portalu w nowej odsłonie graficznej, wzbogacanego o nowe działy i funkcjonalności. 

W dniu 13 lutego br. internetowy portal Movies Room uruchomił zupełnie nową, w pełni interaktywną witrynę internetową, która znacząco zmieniła swoje oblicze. Zbudowanie zupełnie nowego wizerunku strony jest jednym z etapów nowej strategii marketingowej oraz ważnym krokiem na drodze rozwoju portalu. Stworzony od podstaw nowy, przejrzysty wygląd witryny pozwala użytkownikom na bardziej intuicyjne i prostsze poruszanie się po niej. Od 13.02 użytkownicy portalu mogą też nie tylko cieszyć się zróżnicowaną publicystyką związaną ze światem kina i telewizji, lecz również aktywnie uczestniczyć w wyrażaniu własnych opinii oraz tworzyć wirtualne społeczności.

W celu ułatwienia poruszania się po stronie, strona główna została podzielona na kilka głównych działów (z ostatniej chwili, recenzje, publicystyka, popkultura, muzyka filmowa, humor). Taki podział pozwala użytkownikowi na szybkie przejrzenie całości zawartości strony i ewentualne wybranie tych treści, które go najbardziej zainteresują. Wyeksponowany w górnej części strony slide show wyróżnia te treści, które skład redaktorski uznał za najciekawsze lub najistotniejsze. Odnośniki do poszczególnych działów można też znaleźć na pasku nawigacyjnym znajdującym się na górze strony.

Boczny pasek to miejsce, gdzie znaleźć można informacje na temat najgłośniejszych premier filmowych oraz nadchodzących wydarzeń związanych z kinem (festiwale itd.), które zaznaczone są na interaktywnej mapie Polski. Pasek ten to także źródło informacji o organizowanych przez portal konkursach i wydarzeniach oraz o aktualnych premierach.

Nowością na stronie jest dział Popkultura, w którym użytkownik może odnaleźć najważniejsze informacje ze świata gier, komiksów, literatury czy muzyki. W dziale zamieszczane są też recenzje poszczególnych tytułów oraz teksty z pogranicza różnych form kultury popularnej. Innowacją na stronie jest też interaktywna mapa festiwalowa gdzie można znaleźć informacje dotyczące nadchodzących filmowych festiwali, przeglądów czy koncertów muzyki filmowej.

Bardzo istotną zmianą jest możliwość logowania się na stronie oraz tworzenia społeczności znajomych. Po zalogowaniu użytkownik ma dostęp do indywidualnego konta, które można spersonalizować (avatar, opis itd.) oraz można przeglądać profile znajomych. Intensywnie pracujemy też nad możliwością przyznawania przez użytkowników własnych not dla poszczególnych tytułów.

Za projekt i wykonanie nowego wizerunku portalu odpowiadają redaktor naczelny Movies Room Tomasz Rewers oraz kierownik działu IT Tomasz Szymański.

Nową stronę postarałem się zaprojektować w taki sposób, aby w możliwie przejrzysty, a jednocześnie atrakcyjny sposób komunikować się z naszymi czytelnikami – mówi redaktor naczelny Movies Room Tomasz Rewers. – Pomimo wielu zmian graficznych nie zapominamy o tym, że solidną podstawą każdego portalu publicystycznego jest rzetelne dziennikarstwo i stałe trzymanie ręki na pulsie. Łącząc wysoką jakość i świeżość zamieszczanych treści z nowoczesnością przekazu trafiamy do dynamicznie wzrastającej liczby odbiorców zainteresowanych filmem i popkulturą.  

Stworzenie nowej strony Movies Room było ogromnym projektem, który wymagał poświęcenia kilkuset godzin. Nie była to zwyczajna praca nad modyfikacją serwisu, a zmiana prostej strony w złożony portal dorównujący funkcjonalnością największym i najbardziej popularnym serwisom w kraju. Zdajemy sobie sprawę, że nasi odbiorcy i reklamodawcy mają jasno określone wymagania, które mam nadzieję spełniliśmy w stu procentach – mówi informatyk Tomasz Szymański. – Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie zrealizowaliśmy jeszcze naszych wszystkich pomysłów, którymi już niebawem powinniśmy zaskoczyć czytelników Movies Room – dodaje.

Strona MoviesRoom.pl jest dynamicznie rozwijającym się portalem o tematyce filmowej. Głównym celem MoviesRoom.pl jest stworzenie nowoczesnego, rzetelnego źródła wiedzy o tym, co dzieje się w kinie światowym i krajowym. Młody i kreatywny zespół dziennikarski dokłada wszelkich starań, aby zamieszczane na portalu treści były zarówno atrakcyjne dla czytelników, jak i poprawne pod względem merytorycznym. Zespół MoviesRoom.pl stawia sobie również za cel stworzenie platformy bardzo zróżnicowanej – takiej, na której znalazłoby się miejsce dla różnych głosów w rozmowie o kulturze.

A Wam jak podoba sie nasza nowa strona? Podzielcie się opinią w komentarzach!

Dziennikarz

Redakcyjny hipster. Domorosły krytyk filmowy, fan mieszaniny stylistyk i kreatywnego kiczu. Tępiciel amerykańskiego patosu i polskich kom-romów

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?