Władca Pierścieni
Władca Pierścieni

Władca Pierścieni – znamy pierwszą aktorkę w serialu Amazona!

Jak dotąd nie poznaliśmy jeszcze żadnego odtwórcy roli w serialowej adaptacji prozy J.R.R. Tolkiena. Pora więc na pierwsze nazwisko.

Na razie nie ma co spodziewać się, że oficjalny angaż do Władcy Pierścieni otrzyma od razu ktoś z trzonu obsady. Padło więc na Markellę Kavanagh. Póki co aktorka dopiero rozkręca swoją karierę, wystąpiła dotąd tylko w trzech serialach: Piknik pod Wiszącą Skałą, Romper Stomper i Płacz. Póki co wiemy jedynie, że jej postać ma mieć na imię Tyra.

Władca Pierścieni

Fot. GETTY IMAGES/WIREIMAGE

Zobacz również: Władca Pierścieni – znamy reżysera pierwszych odcinków serialu!

Władca Pierścieni ma się rozgrywać w czasach Drugiej Ery Śródziemia. Umownie zaczęła się ona od upadku Morgotha, skończyła zaś na zwyciężeniu Saurona przez Ostatni Sojusz Elfów i Ludzi (dotąd ukazany nam w telegraficznym skrócie w prologu Drużyny Pierścienia). Jednym z charakterystycznych aspektów tego okresu jest to, że duża część ludzkiej społeczności żyje w cieniu elfów. Wtedy też wykuto w Eregionie Pierścienie Władzy.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?