dzieła J.R.R. Tolkiena
dzieła J.R.R. Tolkiena

Władca Pierścieni – pojawił się oficjalny opis serialu!

Władca Pierścieni od Amazona to jeden z najgorętszych tytułów serialowych, na jakie czekamy. Teraz wreszcie dowiadujemy się co nieco o jego fabule.

Udostępniono bowiem pierwszy oficjalny opis tej wielkiej produkcji. Szykuje się powrót wielkiego nemezis Śródziemia i wiele innych atrakcji dla fanów:

Wyczekiwany serial od studia Amazon po raz pierwszy przenosi na ekran baśniową Drugą Erę historii Śródziemia. Ta epicka historia umiejscowiona została na tysiące lat przed wydarzeniami w Hobbicie i Władcy Pierścieni Tolkiena, przenosząc widzów do ery, w której kształtowano wielkie moce, królestwa wzrastały i popadały w ruinę, niespodziewani bohaterowie byli poddawani próbom, nadzieja wisiała na włosku, a największy złoczyńca, jaki kiedykolwiek został napisany przez Tolkiena, groził pogrążeniem świata w ciemności. Serial rozpoczyna się w czasach pokoju, prezentując galerię zarówno nam znanych, jak i zupełnie nowych postaci, stających ramię w ramię naprzeciwko powracającego przerażającego zła. Od najmroczniejszych otchłani Gór Mglistych, poprzez majestatyczne lasy zamieszkałego przez elfy Lindonu, zapierającego dech w piersiach królestwa Numenoru, aż po najdalsze krańce mapy, te królestwa i postacie zbudują dziecitwa, które będzie żyło długo po nich.

Jeżeli zatem do tej pory nie byliście zachęceni do produkcji, wydaje się, że dostaliśmy całkiem sporo powodów.

kadr z filmu Władca Pierścieni: Powrót Króla

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Władca Pierścieni: Powrót Króla

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?