władca pierścieni
władca pierścieni

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy z pierwszym pełnym zwiastunem!

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy z pewnością zapewni masę materiału do polemiki na początek jesieni – zwłaszcza biorąc pod uwagę, jakie emocje budzi już teraz.

A przecież dotąd oglądaliśmy zaledwie krótkie materiały typu zapowiedź czy kadry. Dziś z kolei Amazon wreszcie wypuścił pełny zwiastun. Serialowy Władca Pierścieni ma ogromny budżet i wreszcie poniższe wideo jest w stanie nam to ukazać w większym stopniu. Oczywiście w dalszym ciągu widać, że spora część historii jest zupełnie autorska, stąd też trudno określić na obecną chwilę, w jakim stopniu będzie wierna duchowi J.R.R. Tolkiena.

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina

Serial dostępnej w Polsce platformy streamingowei Amazon Prime Video po raz pierwszy przenosi na ekran baśniową Drugą Erę historii Śródziemia. Ta epicka historia umiejscowiona została na tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z filmowych trylogii. Produkcja przenosi widzów do ery, w której kształtowano wielkie moce, królestwa wzrastały i popadały w ruinę, niespodziewani bohaterowie byli poddawani próbom, nadzieja wisiała na włosku, a największy złoczyńca, jaki kiedykolwiek został napisany przez Tolkiena, groził pogrążeniem świata w ciemności. Serial rozpoczyna się w czasach pokoju, prezentując galerię zarówno nam znanych, jak i zupełnie nowych postaci, stających ramię w ramię naprzeciwko powracającego przerażającego zła. Od najmroczniejszych otchłani Gór Mglistych, poprzez majestatyczne lasy zamieszkałego przez elfy Lindonu, zapierającego dech w piersiach królestwa Numenoru, aż po najdalsze krańce mapy, te królestwa i postacie zbudują dziedzictwa, które będzie żyło długo po nich.

władca pierścieni

Zobacz również: NMF: Maraton Władcy Pierścieni już 5 sierpnia w Multikinie!

Showrunnerami produkcji zostali J.D. Payne oraz Patrick McKay, który jest także producentem wykonawczym. Reżyserią zajęła się Charlotte Brändström. W serialu wystąpią m.in. Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Cynthia Addai-Robinson, Morfydd Clark, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Sophia Nomvete, Ismael Cruz Córdova oraz Nazanin Boniadi.

Serial z uniwersum Władcy Pierścieni zadebiutuje 2 września 2022 roku na platformie Amazon Prime Video.

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?