władca pierścieni
władca pierścieni

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy z nowymi zdjęciami. Oto Celebrimbor!

Władca Pierścieni w swojej serialowej wersji pojawi się już na początku jesieni, a tymczasem pojawiają się nowe materiały prezentujące kolejnego istotnego bohatera produkcji od Amazona.

Dzięki tekstowi portalu Fandom.com wiemy przede wszystkim, że kluczową rolę w pierwszych sezonach serialu. Książkowy Władca Pierścieni, do którego Amazon ma prawa, nie ma o nim zbyt wiele wzmianek, co innego w innych jego historiach – na czele z Silmarillionem. Wielu może go kojarzyć z serii gier wideo, które luźno opierają się na tolkienowskim uniwersum – Shadow of Mordor i Shadow of War.

W serialu Celebrimbora poznamy jako władcę sąsiadującego z Khazad-dûm Eregionem. Ma to być prężnie rozwijająca się metropolia czasów pokoju Drugiej Ery, współpracująca także z krasnoludami nad m.in. wyrobem rzemiosła. Z pomocą manipulującego nim Saurona – który występował wtedy pod imieniem Annatar – stworzył 16 z 19 Pierścieni Władzy. Trzy z nich (Vilya, Narya i Nenya) stworzył sam, dzięki czemu nie zostały nasączone mocami Saurona, choć oczywiście Jedyny Pierścień ma nad nimi władzę.

Jeżeli chodzi o charakter Celebrimbora, ma on bazować na kombinacji trzech różnych jego wersji. To genialny i niezwykle skrupulatny, ale jednocześnie dumny i podatny na manipulacje, doświadczony elf, pamiętający jeszcze Pierwszą Erę. Stara się dążyć do wyższych celów, co również dystansuje go od reszty, a w momencie fabuły sprawia wręcz, że zaczyna wątpić w swe cele po wielu rozczarowaniach. W serialu wciela się w niego Charles Edwards.

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina

Serial dostępnej w Polsce platformy streamingowei Amazon Prime Video po raz pierwszy przenosi na ekran baśniową Drugą Erę historii Śródziemia. Ta epicka historia umiejscowiona została na tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z filmowych trylogii. Produkcja przenosi widzów do ery, w której kształtowano wielkie moce, królestwa wzrastały i popadały w ruinę, niespodziewani bohaterowie byli poddawani próbom, nadzieja wisiała na włosku, a największy złoczyńca, jaki kiedykolwiek został napisany przez Tolkiena, groził pogrążeniem świata w ciemności. Serial rozpoczyna się w czasach pokoju, prezentując galerię zarówno nam znanych, jak i zupełnie nowych postaci, stających ramię w ramię naprzeciwko powracającego przerażającego zła. Od najmroczniejszych otchłani Gór Mglistych, poprzez majestatyczne lasy zamieszkałego przez elfy Lindonu, zapierającego dech w piersiach królestwa Numenoru, aż po najdalsze krańce mapy, te królestwa i postacie zbudują dziedzictwa, które będzie żyło długo po nich.

Zobacz również: George Clooney oraz Julia Roberts w pierwszym zwiastunie komedii romantycznej Ticket to Paradise

Showrunnerami produkcji zostali J.D. Payne oraz Patrick McKay, który jest także producentem wykonawczym. Reżyserią zajęła się Charlotte Brändström. W serialu wystąpią m.in. Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Cynthia Addai-Robinson, Morfydd Clark, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Sophia Nomvete, Ismael Cruz Córdova oraz Nazanin Boniadi.

Serial z uniwersum Władcy Pierścieni zadebiutuje 2 września 2022 roku na platformie Amazon Prime Video.

Źródło: Fandom.com

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?