Willow – kolejne problemy serialowej kontynuacji, Jonathan Entwistle opuszcza projekt!

Nowa seria platformy Disney+, która jest kontynuacją filmu Willow, cały czas zmaga się z problemami. W styczniu tego roku mogliście usłyszeć, że reżyser obrazu Bajecznie bogaci Azjaci, Jon M. Chu postanowił zrezygnować z omawianego projektu. Jego miejsce zajął wówczas Jonathan Entwistle. Niemniej, zgodnie z informacjami podanymi przez portal Deadline, wspomniany twórca trwał przy serialowej kontynuacji Willow jedynie kilka miesięcy. Następnie podjął decyzję o odejściu.

Według portalu Deadline Entwistle postanowił odejść z projektu już w kwietniu tego roku, ponieważ musiał rozpocząć przygotowania do prac na planie serii Apple TV+ pt. Hello Tomorrow. W związku z powyższym produkcja odcinka pilotażowego serialowego sequela Willow została opóźniona.

Fot.: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM); Lucasfilm; Imagine Entertainment

Zobacz również: Stuntman – zwiastun filmu poświęconego kaskaderze o imieniu Eddie Braun!

Aktualnie stanowisko reżysera objął Stephen Woolfenden. Ponadto, podobno twórca zdążył już nawet nakręcić dwa pierwsze epizody zbliżającej się serii.

Warwick Davis jest jedynym członkiem oryginalnej obsady filmu Willow, który pojawi się również w jego serialowej kontynuacji. Aktor wcieli się w tytułowego bohatera – Willowa Ufgooda. Jednakże tym razem fabuła widowiska fantasy skupi się na Księżniczce Kit (Ruby Cruz). Bohaterka spróbuje uratować swojego brata, który został uprowadzony.

Urodziwa księżniczka nie będzie działać sama. Kit wspomogą wojowniczka o imieniu Jade (Erin Kellyman) oraz jej wierna służąca Dove (Ellie Bamber). Do trzech kobiet dołączył również Boorman (Amer Chadha-Patel) w ramach wdzięczności za uwolnienie z więzienia.

Źródło: ComingSoon.net/ Ilustracja wprowadzenia: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM); Lucasfilm; Imagine Entertainment 

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?