westworld
westworld

Westworld dalej enigmatyczny. Efektowny, pełny zwiastun 4. sezonu

Westworld wejdzie wkrótce w swoją czwartą fazę, toteż powoli zbierają się kolejne zapowiedzi odkrywające przed nami jego szczegóły.

Jeżeli jednak liczyliście na to, że największy jak dotąd kawałek materiału z 4. sezonu da nam jakieś konkretne odpowiedzi – nic z tego. Po raz pierwszy widzimy Evan Rachel Wood w nowej roli (choć kto by tam przyjmował to za pewnik po poprzednich twistach…), dostaliśmy też całkiem sporo kadrów. Są one jednak na tyle pocięte, że próżno wyszukiwać w nich jakiegoś zrozumienia. Pojawiają się też rzecz jasna starzy znajomi z Westworld – na czele z postacią Eda Harrisa, która po porażającym zwieńczeniu z finału poprzedniego sezonu będzie w zupełnie innej roli. Docenić trzeba na pewno motyw przewodni, tradycyjnie odgrywany na pianinie – ten element na ogół chwalony jest nawet przez osoby traktujące mniej łaskawie sezon drugi i trzeci.

Jak na razie nie znamy szczegółów fabuły 4. sezonu. Jednakże współtwórczyni serialu — Lisa Joy, w 2021 roku podczas promocji jej debiutu reżyserskiego pod tytułem Reminiscencja, zapytana o 4. sezon odpowiedziała tylko jednym słowem: inwersja.

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina

Westworld oparto na filmie science fiction z 1973 roku autorstwa Michaela Crichtona. Serial jest opisywany jako mroczna odyseja o świcie sztucznej inteligencji i przyszłości grzechu. Produkcja opowiada o androidach symulujących życie Dzikiego Zachodu, który tak naprawdę stanowi park rozrywki dla najbogatszych. W obsadzie serialu znaleźli się m.in.: Anthony Hopkins, Ed Harris, Jeffrey Wright, Thandie Newton, James Marsden, Evan Rachel Wood, Tessa Thompson i Luke Hemsworth.

westworld

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?