Anna Karenina
Anna Karenina

Uwspółcześniona Anna Karenina pierwszym rosyjskim serialem Netflixa

Produkcja o roboczym tytule Anna K. ma być pierwszym rosyjskim serialem oryginalnym platformy Netflix. Poznaliśmy informacje serialu, jego twórców oraz gwiazdę produkcji nowoczesnej ekranizacji powieści Anna Karenina.

Anna K. ma być uwspółcześnioną wersją słynnej powieści Lwa Tołstoja. Akcja ma rozgrywać się we współczesnej Moskwie, a Anna będzie żoną przyszłego burmistrza Petersburga., która wdaje się w namiętny romans z Wrońskim, dziedzicem aluminiowego imperium.

Zobacz również: Najlepsze seriale europejskie na Netflix | TOP 15

W główną rolę wcielić się ma Swietłana Chodczenkowa. Aktorka znana jest polskim widzom m.in. z roli w filmie Mała Moskwa w reżyserii Waldemara Krzystka, za którą otrzymała Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Gwiazda rosyjskiego kina ma na koncie również udział w zachodnich filmach: superprodukcji komiksowej (Viper w The Wolverine) czy Szpiegu z 2011 roku.

chodczenkowa viper wolverine

fot. kadr z filmu The Wolverine

Autorem rosyjskiego serialu będzie Roman Kantor, którego Ku Jezioru było jednym z najczęściej oglądanych seriali na Netflix. Reżyserami odcinków będą: Valeriy Fedorovich, Evgeniy Nikishov, Natasha Merkulova, Aleksey Chupov i Kantor The Wolverine). Za produkcję odpowiada 1-2-3 Production, która na swoim koncie ma takie seriale jak Ku Jezioru, Martwa góra. Tragedia na przełęczy Diatłowa i Le.Gen.Da.

Zobacz również: QUIZ NETFLIX: Jak dobrze pamiętasz filmy i seriale z września 2020?

Data rozpoczęcia zdjęć do nowoczesnej adaptacji powieści Anna Karenina nie została jeszcze ujawniona. Podobnie nieznana jest data premiery w bibliotece Netflixa.


Źródło: variety.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?