Tom Clancy’s Jack Ryan z finałowym sezonem! Co w nim zobaczymy?

W przededniu premiery dwóch finałowych odcinków serii Tom Clancy’s Jack Ryan, Prime Video ujawnia kilka faktów i ciekawostek z planu i dzieli się klipami z ostatnich odcinków.

W ciągu ostatnich kilku lat fani z zapartym tchem śledzili losy Johna Krasińskiego w roli kultowego bohatera znanego jako Jack Ryan. Przemierzał on świat odkrywając złożone, międzynarodowe spiski i walcząc z terroryzmem. Podczas gdy widzowie z całego świata wyczekują finałowego odcinka ostatniego sezonu, który pojawi się 14 lipca na Prime Video, platforma ujawnia kilka faktów i ciekawostek o produkcji.

Serial kręcono łącznie w aż 16 krajach

W trakcie prac nad pierwszym sezonem ekipa udała się do Waszyngtonu, Paryża, Montrealu i Marrakeszu. Scenę Zatoka Adeńska z drugiego odcinka umiejscowioną w Jemenie kręcono w porcie Essaouira, położonym w Maroku na wybrzeżu Atlantyku. Historyczne, otoczone murami miasto było również miejscem akcji kultowych produkcji takich jak Alexander i John Wick 3.

Drugi sezon zabrał widzów w zapierającą dech podróż do Kolumbii, Wielkiej Brytanii i Rosji. Przeistoczony w Caracas Miraflores Palace National Capitol znajduje się w centrum Bogoty w Kolumbii. Londyński Uniwersytet Royal Holloway zagrał King Edward University. Produkcja powstawała również w kilku lokalizacjach w Moskwie.

Widzowie trzeciego sezonu mogli podziwiać piękne krajobrazy Włoch, na Węgier, Czech, Grecji i Słowacji. Włoscy fani mogli zauważyć, że ambasada USA w Rzymie była w rzeczywistości głównym budynkiem Akademii Amerykańskiej w tym mieście. Natomiast Muzeum Sztuk Pięknych w Budapeszcie zostało wykorzystane jako pałac rządowy, w którym prezydent Czech Alena Kovac (Nina Hoss) zastawia zasadzkę na rosyjskiego ministra spraw zagranicznych podczas konferencji prasowej. Dodatkowe lokalizacje wykorzystane w serialu to Zamek Praski, Santorini i Ateny.

Widzowie nie będą rozczarowani również lokacjami w ostatnim sezonie, gdy Jack zmierzy się z najbardziej niebezpieczną misją do tej pory. W finałowej serii wraca on do Waszyngtonu jako nowy zastępca dyrektora CIA, ale uważni hiszpańscy fani mogli zauważyć, że w pierwszym odcinku willa Lopesan hotelu Conde Resort & Thalasso na Wyspach Kanaryjskich została wykorzystana do sportretowania domu prezydenta Nigerii.

W trakcie wszystkich czterech sezonów ekipa odwiedziła Węgry, Stany Zjednoczone, Chorwację, Hiszpanię, Wyspy Kanaryjskie, Czechy, Słowację, Grecję, Rosję, Austrię, Kanadę, Francję, Maroko, Kolumbię, Wielką Brytanię i Włochy.

Tom Clancy’s Jack Ryan amazon prime video

fot. Nina Hoss (Alena Kovac)

Imponujące popisy kaskaderskie

We wszystkich sezonach serii John Krasinski wykonuje sam popisy kaskaderskie. Jeden z producentów serialu powiedział: „Mieliśmy niesamowity zespół kaskaderów, którzy zawsze byli gotowi przenieść serial na wyższy poziom emocji, czy to dzięki pościgom samochodowym przez Ateny, wyskakiwaniu z helikoptera na Morzu Adriatyckim, skakaniu z budynku w Grecji czy wspinając się się na burtę statku w trzecim sezonie”.

Zobacz również: Lekomania ma swojego rywala? Sprawdź zwiastun serialu Zabić ból! Produkcja oparta o prawdziwe wydarzenia

Książki, na bazie których powstał serial

Z szacowaną liczbą 100 milionów sprzedanych egzemplarzy i 17 bestsellerami na liście New York Timesa, seria książek Toma Clancy’ego Jack Ryan jest globalnym fenomenem, przyciągającym fanów z całego świata.

Każdy sezon Jacka Ryana na Prime Video to oryginalne pomysły i fabuły, które wykorzystują kultowy materiał Toma Clancy’ego jako podstawę. Sezony czerpią inspirację z różnych książek autora, m.in. Stan Zagrożenia, Polowanie na Czerwony Październik, Czas Patriotów.

Obsada uczyła się języków obcych na planie

W trakcie międzynarodowych podróży, nasi główni bohaterowie Jack Ryan, James Greer i Mike November konsekwentnie pokazywali swoje międzynarodowe doświadczenie, szacunek dla lokalnych kultur i znajomość języków, dzięki czemu mogli dobrze wykonać swoją pracę.

Podczas kręcenia większość obsady musiała znać lub nauczyć się kilku różnych języków związanych z daną serią, aby nadać serialowi bardziej realistyczny charakter. Ekipa była pod szczególnym wrażeniem, gdy zobaczyła, jak Wendell wybiera język rosyjski, aby dodać autentyczności swojej roli w sezonie trzecim, Michael Kelly próbuje swoich sił w języku hiszpańskim w sezonie drugim, a John uczy się wybranych zwrotów arabskich w pierwszym sezonie.

Konsultanci zaangażowani w produkcję

Podczas prac nad każdym z sezonów produkcja korzystała z pomocy doradców politycznych z wielu krajów, aby zapewnić unikalny i realistyczny wgląd w ten szczególny świat. Konsultanci nadali serialowi wysoki poziom realizmu, doradzając, gdzie kręcić, a gdzie nie. Produkcja ściśle współpracowała także z wojskiem. W 3. sezonie marynarka wojenna umożliwiła kręcenie zdjęć na swoich okrętach.

Pożegnanie z ekipą

Producent serialu powiedział: “John zawsze był pełen wdzięczności dla obsady i ekipy, a ostatniego dnia na planie wygłosił wspaniałą mowę pożegnalną, podkreślając jak znacząca była dla niego ta rola, a cała ekipa stała się dla siebie nawzajem niemal rodziną”.

Prime Video udostępnia dwa nowe klipy z odcinków piątego i szóstego serialu Tom Clancy’s Jack Ryan S4, ujawniając co się wydarzy w epickim finale

Ostatnie odcinki serialu Tom Clancy’s Jack Ryan S4 pojawią się na platformie Prime Video 14 lipca.


Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?