The Walking Dead
The Walking Dead

The Walking Dead ma przed sobą jeszcze wiele lat życia

Mimo spadków oglądalności, kultowy serial będzie jeszcze długo na ekranach telewizorów. Dyrektor generalny AMC nadal widzi w The Walking Dead ogromny potencjał.

The Walking Dead to serial, który według wielu fanów już dawno zmienił się w przydługą telenowelę. Ilość odcinków i sezonów rozrasta się w zawrotnym tempie, a teraz dowiedzieliśmy się, że to najwyraźniej dopiero początek. Według Josha Sapana, CEO stacji AMC, produkcja ma przed sobą jeszcze wiele lat emisji.

Mamy jeszcze ogromną ilość energii w serialu. Mam na myśli jeszcze całe dekady emisji.

Dla Sapana, seria może być produkcją, która będzie trwać razem z kolejnymi generacjami widzów. Show o zombie to jedna z najważniejszych marek AMC i nic dziwnego, że jej zarządcy chcą utrzymać ją jak najdłużej przy życiu. Dlatego też starają się rozwijać franczyzę o kolejne tytuły takie jak chociażby Fear the Walking Dead.

Fot. kadr z serialu The Walking Dead

Zobacz również: Żywe Trupy – recenzja 9. sezonu, czyli wielki powrót do formy

Marka ewidentnie dostaje jednak zadyszki. Podczas, gdy pierwsze sezony mogły pochwalić się średnio ponad 14 milionami stałych widzów, teraz jest to niespełna 7 milionów. Spadek oglądalności, jest więc znaczny i nic nie wskazuje na to by sytuacja miała się odwrócić. Na razie jednak ilość fanów serialu wystarcza by kontynuować jego produkcję. AMC snuje wobec tego plany rozwoju franczyzy na kolejne lata. Jeśli nie uda im się jednak przyciągnąć do siebie nowych widzów, mocne słowa Josha Sapana mogą odbić się mu czkawką.

Źródło: hollywoodreporter.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu The Walking Dead

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?