Mace Windu
Mace Windu

The Mandalorian – nowa teoria podaje, że Mace Windu i Luke Skywalker pojawią się w serialu!

Minęło 15 lat, odkąd po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć Mace’a Windu wylatującego przez okno w wyniku porażenia błyskawicami Mocy Palpatine’a. W tym czasie powstało wiele teorii, że postać grana przez Samuela L. Jacksona żyje i jeszcze będziemy mieli okazję ją zobaczyć. Najnowsza dotyczy serialu The Mandalorian, a dokładniej rzekomego pojawienia się w serialu nie tylko Windu, ale również Luke’a Skywalkera.

Wielu fanów Gwiezdnych wojen nastawiło się na to, że najbliższy odcinek pt. The Jedi pokaże nam po raz pierwszy Ahsokę Tano w wersji live-action. Jednak część fanów wierzy, że ten tytuł nie jest taki oczywisty i myśli, że może chodzić o Luke’a Skywalkera lub Mace’a Windu!

Zobacz również: The Mandalorian – tytuł nadchodzącego odcinka zapowiada pojawienie się ważnej postaci!

Mimo, iż do tej pory nie potwierdzono, czy Mace Windu żyje, najnowsza teoria posiada “dowód”, że przeżył pojedynek z Palpatine’em. Twórcy owej teorii jako przykład podali oklepaną już gadkę, że ciało Windu nigdy nie zostało odnalezione. Według tej teorii, Mistrz Jedi wylądował na nogach i w ukryciu walczył z Imperium.

Zobacz również: The Mandalorian – szkice koncepcyjne z czwartego odcinka 2. sezonu

Teoria dotycząca pojawienia się Luke’a Skywalkera polega na tym, że Ahsoka, po spotkaniu Mando zabierze go na Dagobah, myśląc, że Yoda nadal żyje. Rola Luke’a ma polegać na pomocy Ahsoce w szkoleniu Dziecka oraz podaniu Mando wskazówek, jak ma pokonać Moffa Gideona. Niektórzy wierzą, że spotkanie Luke’a z Ahsoką dałoby mu nowy wgląd na swojego ojca, ponieważ Tano znała go w czasach Wojen Klonów i przeżyła z nim wiele chwil, jako jego uczennica.

Najbliższy odcinek serialu zostanie dodany w piątek o godzinie 9:00 czasu polskiego na Disney+. Wtedy najwcześniej się dowiemy, czy owe teorie się potwierdzą.

 


Źródło: movieweb.com, YouTube / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?