cuphead
cuphead

The Cuphead Show! Netflix zekranizuje znaną platformówkę

Cuphead to inspirowana animacjami z lat 30. gra platformowa, która niewątpliwie zachwyciła wielu graczy. Produkcja ta otrzyma swoją serialową adaptację od Netflix – The Cuphead Show!

Projekt studia StudioMDHR stał się swoistym fenomenem w branży gier. Prawdopodobnie niejednemu graczowi spędził sen z powiek z powodu wyśrubowanego poziomu trudności. Wyróżnił się jednak na tle innych platformówek za sprawą oprawy audiowizualnej. Tytuł z 2017 roku inspirowany jest bowiem animacjami z lat 30. XX wieku. Twórcy poszli jednak o krok dalej. Do stworzenia Cupheada użyli tych samych technik, które w ubiegłym wieku posłużyły do ożywienia Myszki Miki czy Betty Boop.

Ta fantastyczna gra już niedługo otrzyma swoją serialową adaptację od Netflixa. The Cuphead Show! utrzymane ma być w podobnej konwencji i opowie o dalszych przygodach Cupheada i Mugmana. Co ciekawe główni bohaterowie w polskiej wersji językowej nazwani zostali Filuś i Kubuś – taki też tytuł miałaby nosić nasza rodzima wersja serialu. W sieci pojawił się teaser, w którym zobaczyć możemy prawą rękę Diabła.

Zobacz również: Arcane, czyli League of Legends jako animowana seria! Fotki oraz fragment!

Za The Cuphead Show! odpowiadają Chad i Jared Moldenhauerowie – twócy growego pierwowzoru. Dokładna data premiery nie została jeszcze podana.


Źródło: Twitter.com/cupheadshow, Netflix, YouTube / ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Miłośniczka nowych technologii i kreatywnych rozwiązań. Specjalistka od serii Assassin's Creed. W wolnych chwilach zajmuje się fotografią.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?