Squid Game
Squid Game

Squid Game – sezon 1. serialu mógł zakończyć się zupełnie inaczej…

Twórca i reżyser hitowego serialu Squid Game — Hwang Dong-hyuk, zdradził alternatywne zakończenie. Okazuje się, że główny bohater, Seong Gi-hun, mógł jednak wsiąść na pokład samolotu. Zamiast tego zrezygnował z podróży i — prawdopodobnie — wrócił, by wziąć udział w nowej grze.

Pomysł, by główny bohater Squid Game, Gi-hun ruszył w pościg za VIP-em organizującym turniej, stał się ewidentnym wprowadzeniem do potwierdzonego już drugiego sezonu serialu. Twórca i reżyser serii Hwang Dong-kyuk przyznaje, że wszystko mogło skończyć się inaczej, a najważniejsza postać hitu Netflixa mogła na końcu wsiąść do samolotu i opuścić kraj, zamiast zrezygnować z tego w ostatniej chwili. Twórcy uznali jednak, że w ten sposób nie stworzyliby odpowiedniego przekazu dla całego serialu.

Długo biliśmy się z myślami, które zakończenie wybrać. W jednej z wersji Gi-hun po prostu odlatywał. W innej wracał i patrzył prosto w kamerę. Zadaliśmy sobie pytanie, czy ta postać naprawdę rzuciłaby wszystko i poleciała zobaczyć się z rodziną w poszukiwaniu własnego szczęścia? Bo czy w taki sposób przekażemy właściwą, dla całej serii, wiadomość?

Finalnie główny bohater podjął wyzwanie i nie poszedł na łatwiznę. Wrócił więc, by zmierzyć się… Z losem? Z osobami stojącymi za kolejną grą? Tego zatem dowiemy się pewnie w drugim sezonie koreańskiej produkcji.

Doszliśmy do wniosku, że pytanie, z którym chcemy pozostawić widza nie wybrzmiałoby, gdyby Gi-hun po prostu odleciał tym samolotem. A to  pytanie brzmi: dlaczego nasz świat doszedł do takiego punktu, w jakim jest teraz? To, że główny bohater zawraca i idzie w kierunku kamery, ma pobudzać do tego typu refleksji. Dlatego ostatecznie wybraliśmy właśnie to zakończenie.

Jak myślicie — czy Gi-hun w drugim sezonie Squid Game znowu weźmie udział w grze i przetrwa jako jedyny? A może tym razem zdoła zapobiec zorganizowaniu tej śmiertelnie niebezpiecznej rozgrywki?

squid game

Kadr z serialu Squid Game, Netflix

Zobacz również: Better Call Saul – 6. sezon z podziałem na dwie części

Squid Game to południowokoreański serial z 2021 roku, który zadebiutował na Netflix 17 września. Przedstawia on historię kilku pogrążonych w długach mieszkańców Korei i zarazem uczestników sekretnego turnieju, którego nagrodą główną jest 45,6 miliarda wonów. Zawodnicy w każdej z rund muszą zmierzyć się z tradycyjnymi podwórkowymi grami z dzieciństwa, a każdy najmniejszy błąd jest śmiertelny w skutkach. Pierwszy sezon składa się z dziewięciu odcinków trwających około godziny czasu. Na naszym portalu otrzymał on wysoką ocenę 95/100.

Twórcą serialu jest Hwang Dong-hyuk. W głównych rolach pojawiają się Jung Jae-Lee, Park Hae-Soo, Sung-tae Heo, Ha-joon Wi, Yeong-su Oh, Anupam Tripathi i Hoyeon Jung.

Netflix nie ogłosił jeszcze daty premiery drugiego sezonu.


Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: Netflix

Zawodowo zajmuję się mówieniem, pisaniem, a także kreowaniem pozytywnego wizerunku i skutecznej komunikacji. Studiuję produkcję filmową w AMA Film Academy. Moje pasje to m.in. sport, kino, seriale (z naciskiem na te hiszpańskie!) i musicale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?