Kryminalne zagadki Mazur
Kryminalne zagadki Mazur

Romance TV ma dla Was nowy serial kryminalny! Oto Kryminalne zagadki Mazur

W październiku stacja Romance TV pokaże premierowo pełną tajemnic i zagadek niemiecką serię detektywistyczną Kryminalne zagadki Mazur, której akcja dzieje się na naszym rodzimym, malowniczym i urzekającym Pojezierzu Mazurskim. W tych pięknych okolicznościach przyrody okazuje się, że gdy polscy i niemieccy kryminolodzy połączą siły, nie ma sprawnie do rozwiązania…

Już w soboty, 1 i 8 października o godz. 20.00 Romance TV zaprasza na premierowe odcinki nowej, emocjonującej serii detektywistycznej Kryminalne zagadki Mazur. Główną bohaterką jest Viktoria Wex, technik kryminalistyki, która przyjeżdża z Berlina do rodzinnego miasteczka, Pasymia, by rozwiązać sprawę tajemniczego zniknięcia jej wuja. Pożegnalny list do Victorii sugeruje samobójstwo .Jego zaginięcie jest jednak tylko początkiem niepokojących wydarzeń… W serii występują niemieccy i polscy aktorzy: Claudia Eisinger, Sebastian Hülk, Karolina Lodyga, Wiesław Zanowicz, Natalia Bobyleva.

Kryminalne zagadki Mazur

fot. materiały prasowe

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina

W pierwszym odcinku Kryminalne zagadki Mazur: Spadek po Fryderyku Viktoria w piwnicy domu Fryderyka znajduje zwłoki Antoniego Trudzińskiego, pozbawionego skrupułów miejscowego biznesmena. Sprawa rodzinna przeradza się zatem w sprawę karną. Victoria zdaje sobie sprawę, że zwłoki zostały umiejętnie podrzucone w celu ukrycia czasu i przyczyny śmierci. Jako niemiecka urzędniczka nie ma uprawnień w polskiej policji, ale wiejski policjant, Leon Pawlak włącza ją w śledztwo. Mieszkańcy wioski nie darzą jej sympatią, gdyż chcieliby, aby śmierć nielubianego biznesmena została potraktowana jako wypadek, a ich życie spokojnie mogło toczyć się dalej. Jednak obsesyjna w swym perfekcjonizmie Viktoria chce poznać prawdę – nawet jeśli stanie się to dla niej jeszcze bardziej bolesne.

Z kolei w drugim odcinku Kryminalne zagadki Mazur: Strzał łaski dokonuje kolejnego strasznego odkrycia: ciała łowczego Glińskiego, które znajduje się w pobliżu wypatroszonego żubra. Dla Viktorii jest to miejsce zbrodni. Szczególna jej zdolność  do wyciągania wniosków z poszlak jest bardzo ważna, gdyż praktycznie nie ma żadnych dowodów i śledztwo staje w martwym punkcie. Gdy Viktoria i policjant Leon Pawlak zdają sobie sprawę, jaki dochód można osiągnąć z nielegalnej sprzedaży mięsa zwierząt, są na dobrej drodze do rozwiązania sprawy. Czy uda im się jednak rozwikłać wszystkie tajemnice i zagadki małego miasteczka na Mazurach?

Zobacz również: Zobacz niesamowite zdjęcia z planu Wiedźmin: Rodowód krwi! Rozczaruje to widzów?


Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?