Ridley Scott Steven Knight
Ridley Scott Steven Knight

Roads to Freedom – Ridley Scott i Steven Knight stworzą serial

Ridley Scott i Steven Knight współpracują przy nowym projekcie. Dziesięcioodcinkowy serial Roads to Freedom opowie historię II wojny światowej z kilku międzynarodowych perspektyw.

Celem produkcji będzie przybliżenie historii wojennego konfliktu z różnych punktów widzenia. Twórcy chcą przełamać schemat wielu hollywoodzkich produkcji, które przedstawiają zwykle wysiłki amerykańskie i brytyjskie. Autorzy zamierzają też położyć nacisk na zwykłych ludzi, którzy połączeni dramatycznym rozwojem wydarzeń musieli walczyć o przetrwanie. Niektóre wątki fabularne mogą okazać się dyskusyjne i niewygodne, zaś wyścig o zdobycie Berlina rzuci światło na to, co stało się podwaliną pod zimną wojnę.

Serial zostanie oparty na książkach sir Anthony’ego Beevora, które sprzedały się w ośmiu milionach egzemplarzy. Scott zamierza nakręcić premierowy odcinek, natomiast Knight i Beevor napiszą scenariusz. Cała trójka będzie również pełnić funkcje producentów wykonawczych.

Pomimo zaangażowania w inne produkcje, seria o II wojnie światowej jest dla Scotta priorytetem i dość osobistym projektem. Reżyser będzie czerpał z własnych wspomnień z dzieciństwa spędzonego w Wielkiej Brytanii i podróży do powojennych Niemiec, w czasie której jego ojciec miał wkład w odbudowę kraju.

 


Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: kolaż
materiałów prasowych
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?