netflix Resident Evil
netflix Resident Evil

Resident Evil – nowy serial aktorski już latem!

Relacja Netflixa  z marką Resident Evil jest naprawdę dziwna. Już jakiś czas temu pojawiła się informacja, że w produkcji jest Resident Evil: Remedium, po którym słuch nagle zaginął. A tu nagle zaczyna się promocja nowego projektu osadzonego w uniwersum flagowej serii Capcomu. Najlepsze jest to, że o Remedium dalej nic, a nowy serial pojawi się już latem!

Na Twitterze Netflixa wylądowały nowe plakaty promujące aktorski serial Resident Evil. O tym, że jest on w produkcji wiemy już od jakiegoś czasu. Znamy obsadę, zarys fabularny i teraz otrzymaliśmy też datę premiery! A odbędzie się ona już 14 lipca 2022 roku!

Resident Evil

Fot. Netflix

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina🏆

Teraz pozostaje nam już czekać tylko na pierwszy zwiastun. Miejmy nadzieję, że ta produkcja pozwoli wrócić produkcją live-action ze świata RE na dobre tory.

Zobacz również: Resident Evil – poznaj obsadę adaptacji live-action platformy Netflix!

Seria będzie liczyć 8 jednogodzinnych epizodów. Fabuła zostanie osadzona między dwiema liniami czasowymi, w których będziemy obserwować poczynania tego samego bohatera. Brzmi ciekawie? Pierwsza linia czasowa przedstawi historię dwóch czternastolatek, sióstr Jade i Billiee, które dopiero przeprowadziły się do New Raccoon City. Niebawem córki Alberta Weskera odkryją, że w mieście dzieje się zdecydowanie więcej, niż widać to na pierwszy rzut oka. Niemniej to nie wszystko. Dowiedzą się także, że nawet ich własny ojciec skrywa przed nimi niebezpieczne, mroczne sekrety. Druga linia czasowa ukaże poczynania trzydziestoletniej Jade. Otaczająca bohaterkę rzeczywistość zmieniła się nie do poznania. Wirus T zainfekował mnóstwo niewinnych ludzi oraz zwierząt. Jadde musi każdego dnia walczyć o swoje życie. Poza tym wciąż prześladują ją duchy przeszłości.


Źródło: Netflix, Twitter/ Ilustracja wprowadzenia: Netflix

Od wielu lat zapalony gracz, fan anime, pasjonat kina i literatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?