Random - nietypowy serial z Julią Wieniawą i Maciejem Musiałowskim
Random - nietypowy serial z Julią Wieniawą i Maciejem Musiałowskim

Random – nietypowy serial z Julią Wieniawą i Maciejem Musiałowskim

Random to pierwszy polski serial łączący słuchowisko i film. Za produkcję odpowiada 21-letnia Natasza Parzymies, a w rolach głównych występują Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski.

Random opowiada o samotności i miłości w czasach dystansu społecznego i mediów społecznościowych. W serialu śledzimy losy bohaterów, którzy poznają się poprzez aplikację głosową. Użytkownicy dobierani są w niej na podstawie wybranych kategorii i rozmawiają ze sobą na różne tematy. Wszystko dzieje się w czasach pandemii koronawirusa.

Prawie cała historia przedstawiona jest w wersji audio w serwisie Storytel, natomiast finał opowieści znajduje się w odcinku na YouTube. Za scenariusz odpowiadają Natasza Parzymies i Alicja Sokół.

Random - nietypowy serial z Julią Wieniawą i Maciejem Musiałowskim

Fot. plakat serialu Random, Storytel

Zobacz również: Chyłka – Inwigilacja w lutym w Playerze!

Natasza Parzymies powiedziała:

Miłości nie da się opisać słowami. Widzimy ją oczami wyobraźni, czujemy. Dlatego słuchowisko wydało mi się idealnym pretekstem do opowiedzenia o uczuciu, które wisi gdzieś pomiędzy bohaterami oddalonymi od siebie o setki kilometrów. Wszystko kryje się między słowami – w za długich pauzach, zawahaniach i szczerych wyznaniach. Jantar91 i Buka12 nie widzą się, nie znają nawet swoich prawdziwych imion, ale to co rodzi się między nimi jest prawdziwsze niż niejedno uczucie w realnym świecie.

Natasza Parzymies jest także autorką serialu Kontrola, który zadebiutował na YouTube w 2018 roku. Tam w rolach głównych wystąpiły Adrianna Chlebicka i Ewelina Pankowska.


Źródło: noizz.pl / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Random

Redaktorka współprowadząca działu publicystyka

Copywriterka, absolwentka filologii polskiej i publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia, podróży i platform streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?