Squid Game
Squid Game

Powstanie 2. sezon Squid Game? Reżyser komentuje plany sequela

Squid Game to nowy południowokoreański serial, który niespodziewanie stał się jednym z największych i globalnych hitów serwisu Netflix. Czy powstanie Squid Game 2? Hwang Dong-hyuk, twórca produkcji, wypowiedział się na temat planów związanych z 2. sezonem serialu.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Variety, Hwang zdradził, że cieszy się z sukcesu serialu (pierwszy serial z Korei Południowej na szczycie amerykańskiego Netflixa) i nie wyklucza stworzenia kontynuacji historii, lecz obecnie nie prowadzi i nie planuje żadnych prac nad sequelem roboczo nazywanym Squid Game 2. Koreański filmowiec teraz rozwija scenariusz swojego nowego filmu i zamierza w najbliższym czasie odpocząć od seriali, gdyż jak twierdzi, praca nad Squid Game nie była dla niego łatwa, a stresująca i kosztowała go wiele sił. Poniżej pełny komentarz azjatyckiego twórcy:

Pisanie [Squid Game] było dla mnie cięższe niż zazwyczaj, gdyż to był serial, a nie film. Sześć miesięcy zabrało mi napisanie i przepisanie pierwszych dwóch odcinków. Nie mam dobrze rozwiniętych planów na Squid Game 2. Męczy mnie już samo myślenie o tym. Ale gdybym miał to zrobić, na pewno nie zrobiłbym tego sam. Rozważyłbym wykorzystanie grupy scenarzystów i chciałbym wielu doświadczonych reżyserów.

Zobacz również: Squid Game – recenzja koreańskiego serialu Netflixa. Zabójcze dziecięce zabawy

Squid Game to południowokoreański serial z 2021 roku, który zadebiutował na Netflix 17 września. Przedstawia on historię kilku pogrążonych w długach mieszkańców Korei i zarazem uczestników sekretnego turnieju, którego nagrodą główną jest 45,6 miliarda wonów. Zawodnicy w każdej z rund muszą zmierzyć się z tradycyjnymi podwórkowymi grami z dzieciństwa, a każdy najmniejszy błąd jest śmiertelny w skutkach. Pierwszy sezon składa się z dziewięciu odcinków trwających około godziny czasu.

Twórcą serialu jest Hwang Dong-hyuk. W głównych rolach pojawiają się Jung Jae-Lee, Park Hae-Soo, Sung-tae Heo, Ha-joon Wi, Yeong-su Oh, Anupam Tripathi i Hoyeon Jung.

Zobacz również: Najlepsze seriale Netflix 2020! Ranking aktualizowany!

źródło; variety, screenrant / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe Netflix

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?