Steven Knight
Steven Knight

Powstaje serial o oddziale SAS od twórcy Peaky Blinders

BBC zamówiło sześcioodcinkowy serial o powstaniu oddziału SAS. Za projekt odpowie Steven Knight znany jako twórca Peaky Blinders.

Nowa, krótka seria od BBC będzie adaptacją książki SAS: Rogue Heroes autorstwa Bena Macintyre’a. Fabuła przedstawi pierwsze kroki elitarnej formacji, gdy ta powstała w czasie II wojny światowej. Będziemy mogli zobaczyć jak grupa wyjątkowych żołnierzy zrewolucjonizowała sposób prowadzenia walki. Steven Knight zamierza ukazać widzom najważniejsze, a jednocześnie nieznane wydarzenia w jakich brał udział oddział.

Będzie to opowieść o wyjątkowych żołnierzach, którzy decydowali o wynikach bitew oraz wojny by zaraz potem ponownie skryć się w cieniu. Ukażemy te najważniejsze wydarzenia i ludzi, którzy je kształtowali.

Piers Wenger, który zamówił produkcję twierdzi, że serial skupi się także na eksplorowaniu charakterów i psychiki bohaterów. Największą rolę ma tu właśnie Steven Knight. Twórca Peaky Blinders i Tabu znany jest z kreowania bardzo interesujących postaci. Potrafił więc opracować początkowy projekt serialu na tyle przekonujący, by pozwolono mu szybko przejść do jego realizacji.

Zobacz również: Peaky Blinders – Zwiastun i data premiery piątego sezonu!

Za produkcję odpowiadają Karen Wilson, Martin Haines, Emma Kingsman-Lloyd i Tommy Bulfin. Nie znamy jeszcze obsady, ponieważ serial jest na bardzo wczesnym etapie realizacji. Nie ogłoszono także przybliżonej daty premiery.

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: fot. David Buchan

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?