Squid Game drugi sezon Gi hun
Squid Game drugi sezon Gi hun

Netflix pokazał zdjęcia oraz scenę z 2. sezonu Squid Game

Netflix zaprezentował pierwsze materiały promujące 2. sezon Squid Game. Nowe odcinki hitowej produkcji reklamuje krótka scena oraz cztery zdjęcia. Premiera kolejnych epizodów koreańskiego serialu już w tym roku w bibliotece serwisu streamingowego.

Nowa scena promująca 2. sezon Squid Game to oczywista kontynuacja finału pierwszej odsłony serialu. Dla przypomnienia, [uwaga, spoiler!] w ostatnich momentach pierwszego sezonu Seong Gi-hun rezygnuje z lotu do Los Angeles i spotkania się z córką. Przed wejściem na pokład samolotu Gracz 456 dzwoni pod numer z nowozdobytej wizytówki i zapowiada, że zamierza odkryć, kto stoi za rozgrywkami na śmierć i życie.

Squid Game – sezon 2 – pierwsza scena

W prawie dwudziestosekundowym fragmencie udostępnionym przez Netflix widzimy jak, wciąż czerwonowłosy, Gi-hun wychodzi z lotniska i odbiera kolejny telefon, w którym otrzymuje pogróżkę, iż “pożałuje swojej decyzji”. Zwycięzca koreańskiego Squid Game odpowiada rozmówcy, że nie zmieni planów, gdyż “odnajdzie go, bez względu na cenę”.

Zdjęcia promujące drugi sezon Squid Game

W mediach społecznościowych streamingowy gigant pokazał również cztery zdjęcia promujące nowe odcinki. Widzimy na nich bohaterów poprzedniego sezonu: Gi-huna, Lidera czy “Mężczyznę w Garniturze”.

Zobacz również: Quiz wiedzy ze Squid Game. Przetrwasz grę w kalmara?

Squid Game to południowokoreański serial z 2021 roku, który zadebiutował na Netflix 17 września. Przedstawia on historię kilku pogrążonych w długach mieszkańców Korei i zarazem uczestników sekretnego turnieju, którego nagrodą główną jest 45,6 miliarda wonów. Zawodnicy w każdej z rund muszą zmierzyć się z tradycyjnymi podwórkowymi grami z dzieciństwa, a każdy najmniejszy błąd jest śmiertelny w skutkach. Pierwszy sezon składa się z dziewięciu odcinków trwających około godziny czasu. Na naszym portalu otrzymał on wysoką ocenę 95/100.

Szczegóły dotyczące drugiego sezonu są trzymane w tajemnicy, lecz jego premiera ma nastąpić w 2024 roku. Z lakonicznego ogłoszenia wydanego w 2020 roku wiadomo, że w odcinkach zobaczymy nowe gry. Do swojej roli powrócą Jung Jae-Lee (Gi-hun), Lee Byung-hun (Lider) oraz Yoo Gong (Mężczyzna w garniturze z ddakji). Ujawniono również, że pojawi się postać Cheol-su, chłopaka Young-hee. W obsadzie znajdą się również: Kang Ha-neul, Park Sung-hoon, Im Si-wan, Yang Dong-geun, Park Gyu-young, Lee Jin-wook, Won Ji-an, Jo Yu-ri, Kang Ae-shim, Lee David i Roh Jae-won. Twórcą serialu dalej jest Hwang Dong-hyuk.

Zobacz również: The Silent Sea – recenzja serialu sci-fi Netflixa. W kosmosie nikt nie usłyszy twojego koreańskiego krzyku

Ted Sarandos, szef Netflixa, ma wielkie plany stworzenia wokół serialu wielkiego uniwersum franczyzowego. Oprócz serialu będą to m.in. zapowiedziane gry wideo czy teleturnieje jak Squid Game: Wyzwanie.

Więcej o koreańskich filmach i serialach na Movies Room:

Dlaczego warto oglądać kino koreańskie?

Zombie Express – recenzja koreańskiego filmu

Bong Joon Ho przedstawia Mickey 17! Nowy film z Robertem Pattinsonem od reżysera Parasite!

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?