Mroczne materie - powstanie trzeci i ostatni sezon serialu!
Mroczne materie - powstanie trzeci i ostatni sezon serialu!

Mroczne materie – powstanie trzeci i ostatni sezon serialu!

Historia Lyry Belacqua zmierza ku końcowi. Mroczne materie, czyli serialowa adaptacja powieści Philipa Pullmana dostanie trzeci i ostatni sezon.

Niespełna tydzień temu na HBO GO zadebiutował drugi sezon Mrocznych materii. Dziś HBO i BBC poinformowały, że produkcja otrzyma trzeci sezon i będzie on ostatnim. Wiadomość ta nie jest zbyt zaskakująca, ponieważ książki Phillipa Pullmana stanowią trylogię, a fabuła serialu całkiem nieźle odwzorowuje książkowy pierwowzór.

Produkcja ośmioodcinkowego trzeciego sezonu ma się rozpocząć w Cardiff w 2021 roku. W rolach głównych w serialu występują Dafne Keen, Ruth Wilson, James McAvoy, Amir Wilson czy Lin-Manuel Miranda.

Zobacz także: Rams – Sam Neill zachęca do obejrzenia filmu

Francesca Orsi z HBO powiedziała:

Przeniesienie epickiego, zawiłego i kulturowo rezonującego dorobku Phillipa Pullmana do telewizji było ogromnym przywilejem. Dziękujemy naszym niesamowitym partnerom z BBC i całemu zespołowi Bad Wolf, kierowanemu przez niestrudzoną Jane Tranter, za ich wyjątkową pracę przy pierwszych dwóch sezonach. Nie możemy się doczekać zakończenia trylogii tym ostatnim rozdziałem podróży Lyry.

Pierwsze dwa sezony Mrocznych materii można obejrzeć na HBO GO.


Źródło: variety.com, Twitter / Ilustracja wprowadzenia: HBO

Redaktorka współprowadząca działu publicystyka

Copywriterka, absolwentka filologii polskiej i publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia, podróży i platform streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?