moon knight
moon knight

Moon Knight w wersji rodem ze sci-fi na nowym szkicu koncepcyjnym

Moon Knight okazał się zgodnie z oczekiwaniami kolejnym głośnym hitem serialowej strony Marvel Cinematic Universe. Nie został on jednak powitany jednogłośnym aplauzem – między innymi przez wzgląd na nierówne epizody.

Tymczasem możemy rzucić okiem na koncepcyjne szkice wczesnych wersji bohatera – co w zasadzie stanowi nieoficjalną tradycję produkcji Marvela. Moon Knight wygląda na nich nieco bardziej jak jakaś postać z projektu science fiction, co nadaje mu więcej elegancji, acz raczej gryzie się z klimatem serialu, niedziwne zatem, że z niego potem nie skorzystano. Niemniej jednak ta inkarnacja zdecydowanie posiada swój specyficzny urok:

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina

Gwiazdami serialu są Oscar Isaac, Ethan Hawke jako Arthur Harrow, Gaspard Ulliel jako Midnight Man, May Calamawy, Lucy Thackeray i F. Abraham Murray jako Khonshu. Twórcą produkcji jest scenarzysta Jeremy Slater (Fantastyczna czwórka, Notatnik śmierci, Egzorcysta, The Umbrella Academy). Na czele zespołu reżyserskiego stanął Mohamed Diab.

Moon Knight zadebiutował w serwisie streamingowym Disney+ 30 marca 2022 roku. Aktualnie zaś na platformie 8 czerwca zadebiutowała Ms. Marvel. W główną postać wciela się Iman Vellani, obsada zaś to m.in. Aramis Knight, Saagar Shaikh, Rish Shah, Zenobia Shroff, Mohan Kapur, Matt Lintz, Yasmeen Fletcher, Laith Nakli, Azher Usman, Travina Springer i Nimra Bucha.

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?