Obi-Wan Kenobi - Sung Kang wystąpi jako Inkwizytor w serialu Disney+?!
Obi-Wan Kenobi - Sung Kang wystąpi jako Inkwizytor w serialu Disney+?!

Mamy pierwsze spojrzenie na nowego inkwizytora z serialu Ahsoka! Kim jest tajemnicza postać?

Trwa promocja serialu Ahsoka. Magazyn Empire udostępnił kilka grafik związanych z serialem. Jedna z nich przestawia inkwizytora, którego tożsamość jest tajemnicą.

Może się to wydawać zaskakujące, że w serialu Ahsoka pojawi się postać inkwizytora. Jak wiadomo, chociażby ze Star Wars: Rebelianci, inkwizytorzy byli uczniami Dartha Vadera. Wydaje się więc niemożliwe, aby taka postać mogła się pojawić w Ahsoce, która ma miejsce kilka lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi, w którym to filmie zobaczyliśmy śmierć wspomnianego Sitha. Kim zatem może być postać z grafiki udostępnionej przez Empire?

Kto znajduje się pod maską nowego inkwizytora?

Odkąd w serialu Star Wars: Rebelianci wprowadzono Wielkiego Inkwizytora, do tej pory wielokrotnie mieliśmy okazję poznać inne tego typu postacie. Choć nie wiemy, kim jest najnowsza z nich, mamy kilka przypuszczeń. Niektórzy zauważyli, że coraz więcej oficjalnych informacji wskazuje na to, że w serialu Ahsoka będziemy mieli do czynienia z flashbackami. Zatem można wywnioskować, że inkwizytor z poniższej grafiki może być postacią z przeszłości. Ponadto niektórzy fani zwrócili uwagę na łudząco podobny wygląd tejże postaci do Ósmego Brata, który zadebiutował w finale 2. sezonu wspomnianego serialu animowanego.

ahsoka

fot. Empire

Zobacz również: Pedro Pascal w Spider-Man: Beyond the Spider-Verse? Tego chce Oscar Isaac!

Poza wzmianką, że akcja serialu rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi, na chwilę obecną wszelkie szczegóły fabuły Ahsoki są trzymane w tajemnicy. Spekuluje się, że tytułowa togrutanka będzie próbowała odnaleźć wraz z Sabine Wren ich przyjaciela, Ezrę Bridgera, a także wroga, admirała Thrawna. Za zapowiedź fabuły możemy uznać ostatnią scenę serialu Star Wars: Rebelianci, w której to obie bohaterki wyruszają na poszukiwanie przyjaciela. Za całość odpowiedzialni są Dave Filoni oraz Jon Favreau.

W serialu wystąpią: Rosario DawsonMary Elizabeth WinsteadNatasha Liu BordizzoRay Stevenson i Ivanna Sakhno. Według – jeszcze niepotwierdzonych – informacji w produkcji powróci Ezra Bridger i wcieli się w niego Eman Esfandi. Po sieci krążą również plotki na temat mniemanego występu Haydena Christensena w roli Dartha Vadera/Anakina Skywalkera. Możliwe również, że ujrzymy kilka retrospekcji, w których pojawi się Savannah Steyn w roli tytułowej.

Serial trafi na Disney+ w sierpniu 2023 roku!

Zwiastun serialu Ahsoka


Źródło: Empire / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Star Wars: Rebelianci

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?