Leonardo – Aidan Turner jako Leonardo da Vinci w pierwszej zapowiedzi serialu!

Oto pierwsze spojrzenie na irlandzką gwiazdę serialu Poldark, mianowicie Aidana Turnera jako legendarnego artystę Leonarda da Vinci w nadchodzącej międzynarodowej koprodukcji Leonardo.

Aidan Turner zagra Leonarda da Vinci w nowej serii poświęconej życiu renesansowego artysty. Każdy z ośmiu odcinków serialu o roboczym tytule Leonardo będzie koncentrował się na jednym z jego mistrzowskich osiągnięć w różnych dziedzinach, nie tylko w sztuce.

Giancarlo Giannini (Catch 22) zagra mistrza Leonarda, Andreę del Verrocchio. Matilda De Angelis (The Undoing) to Caterina da Cremona, jego najdroższa przyjaciółka i tajemnicza muza. Natomiast Freddie Highmore (The Good Doctor) wcieli się w Stefano Giraldiego, młodego detektywa z Podestà. Oto pierwsza zapowiedź serialu:

Zobacz również: The Eddy – zwiastun serialu Netflixa z Joanną Kulig

Luca Bernabei, producent i dyrektor generalny Lux Vide, dodał:

Historia Leonarda zachęca nas do wiary w ludzkość, w jej niezwykłe zdolności i możliwość patrzenia w przyszłość poza te horyzonty, które dziś wydają się być przytłaczającymi przeszkodami. Jest to przesłanie nadziei i model odrodzenia, które w tej chwili jest jeszcze bardziej aktualne.

Za produkcję odpowiadać będą amerykański showrunner Frank Spotnitz (Z Archiwum X), a także brytyjski pisarz Steve Thompson (Sherlock). Reżyserem będzie Daniel Percival, który niedawno współpracował z Spotnitzem przy serialu The Man in the High Castle. Premiera serialu planowana jest na przyszły rok.

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik piłki nożnej, kibic FC Barcelony i Roberta Kubicy, entuzjasta kina, seriali oraz gier komputerowych.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?