Kto jeszcze wystąpi w adaptacji książki Tatuażysta z Auschwitz? Znacie go z filmów Tarantino!

Tatuażysta z Auschwitz w końcu otrzyma swoją adaptację serialową. Obok Anny Próchniak zobaczymy Harveya Keitela znanego między innymi z filmów Tarantino!

Amerykański aktor Harvey Keitel zasłynął swoim występem w m.in. kultowym Złym poruczniku i w Pulp Fiction. Wkrótce zobaczymy go u boku polskiej aktorki Anny Próchniak (Miasto 44, Najlepszy) w serialowej ekranizacji głośnej powieści Heather Morris Tatuażysta z Auschwitz. Keitel wcieli się w tytułową rolę – zagra współczesnego Lale Sokołowa, którego historia poruszyła serca ludzi na całym świecie. Jego młodszą wersję zagra Jonah Hauer-King (Mała Syrenka, Świat w ogniu: Początki). Reżyserią sześcioodcinkowego serialu zajmie się Tali Shalom-Ezer. W produkcji zagra również inny polski aktor, Marcel Sabat (Kamienie na szaniec). Premiera w Polsce odbędzie się w 2024 roku wyłącznie na Viaplay.

Literacki bestseller

Powieść Tatuażysta Auschwitz autorstwa Heather Morris sprzedała się w ponad 12 milionach egzemplarzy, oczarowując ludzi na całym świecie. Historia opisuje prawdziwe przeżycia Lale Sokolova, który w 1942 roku trafił do nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Przydzielono mu szczególną funkcję – miał tatuować współwięźniów, którzy zostali przydzieleni do wyniszczającej pracy w obozie Wykonywał tatuaże z mechaniczną sprawnością, aż spotkał Gitę Furman. To w tym momencie postanowił zawalczyć o wspólne przetrwanie. Ich miłość okazała się znacznie silniejsza niż bezlitosna codzienność przebywania w obozie zagłady.

Ekranizacja powieści

60 lat później Lale (Harvey Keitel) spotkał się z początkującą wówczas pisarką Heather Morris (Melanie Lynskey). Po śmierci ukochanej mężczyzna zdobył się na odwagę, by opowiedzieć wzruszającą historię całemu światu. Podczas rozmowy wspomnienia z obozu odżywają w jego pamięci. Opowiada o miłości, która narodziła się między murami tego przerażającego miejsca.

Historia wielkiej miłości, przedstawionej w cieniu horroru rozgrywającego się w Auschwitz jest świadectwem siły i dobra, jakie tkwią w ludziach.” – mówi Harvey Keitel

Harvey Keitel

Fot. materiały prasowe – Jordan Strauss-Invision-AP

Zobacz również: The Sympathizer ze zwiastunem! Robert Downey Jr. totalnie nie do poznania!

Obsada

Oprócz Anny Próchniak (Miasto 44, Najlepszy) w serialu pojawi się również inny polski aktor, Marcel Sabat (Kamienie na szaniec, Tenet). W głównych rolach zagrają Melanie Lynskey (Dwóch i pół, The Last of Us, Yellowjackets), Harvey Keitel (Pulp Fiction, Zły porucznik) i Jonah Hauer-King (Mała Syrenka, Świat w ogniu: Początki).

W obsadzie produkcji pojawią się również: Jonas Nay (Minuta ciszy, Ja, ty, my, oni), Tallula Haddon (Czarne lustro: Bandersnatch, Ostatni pojedynek), Mili Eshet (Za górami, za wzgórzami, Barren), Yali Topol Margalith, Phénix Brossard (Pożegnanie, Chocolat) oraz Ilan Galkoff (Dobry omen).

Wszystkie odcinki serialu reżyseruje izraelka Tali Shalom-Ezer (Królewna, Moje dni z Mercy, Surrogate) a za produkcję odpowiada Synchronicity Films we współpracy ze Sky Studios i Peacock. Dystrybutorami serialu są NBCUniversal Global Distribution i All3Media International. Viaplay posiada prawa do ‘Tatuażysty z Auschwitz’ na Polskę Litwę, Łotwę, Estonię, Szwecję, Norwegię, Danię, Finlandię, Islandię i Holandię.

Premiera sześcioodcinkowej produkcji nastąpi już w 2024 roku wyłącznie na Viaplay.


Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: okładka książki Tatuażysta z Auschwitz

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?