Tom Clancy's Jack Ryan
Tom Clancy's Jack Ryan

Jack Ryan – powstanie 3. sezon

Serialowa wersja historii kultowego bohatera od Toma Clancy’ego odnosi niemałe sukcesy. Zaledwie w sierpniu ubiegłego roku zadebiutowała pierwsza seria, druga z kolei ukaże się dopiero niebawem. Amazonowi nie przeszkadza to jednak w zaplanowaniu 3. sezonu.

Tom Clancy's Jack Ryan

kadr z serialu Tom Clancy’s Jack Ryan

Zobacz również: Doom Patrol – bardzo dobre pierwsze recenzje

John Krasinski (13 godzin: Tajna misja w Benghazi) wciela się w tytułowego bohatera – Jacka Ryana, będącego reinterpretacją z domieszką współczesnej wrażliwości popularnego bohatera Toma Clancy’ego, posiadającego wypełnioną gwiazdami historię w Hollywood. W omawianą postać wcielali się poprzednio: Alec Baldwin, Harrison Ford, Ben Affleck oraz Chris Pine. Ponadto w obsadzie widowiska znajdują się również Wendell Pierce jako James Greer i Abbie Cornish, która wciela się w Cathy Mueller.

Jack Ryan Toma Clancy’ego podąża śladami agenta CIA, a dokładniej rzecz ujmując – analityka, który po raz pierwszy zostaje wrzucony w wir niebezpiecznych zleceń i zadań. Bohater (Krasinski) odkrywa bowiem pewien wzór w komunikacji terrorystów, przez co znajduje się w centrum groźnego gambitu. Stając w obliczu nowej fali terroryzmu, mogącej spowodować zniszczenia na globalną skalę, Jack Ryan będzie musiał wzbić się na wyżyny swoich umiejętności, aby uratować świat przed nieuchronną zagładą.

Twórcami serii oraz jej showrunnerami są Carlton Cuse i Graham Roland. Sam Jack Ryan to z kolei koprodukcja wytwórni Paramount i Skydance Television. Poza tym, warto tutaj dodać, że tegorocznego lata ruszyła w Europie realizacja kolejnego rozdziału serialowego widowiska. Zdjęcia odbywają się aktualnie również w Południowej Ameryce i USA. Drugi sezon, podobnie jak pierwszy będzie się składał z ośmiu jednogodzinnych epizodów. W jego obsadzie, oprócz wspomnianych powyżej gwiazd, pojawią się także Michael Kelly, który wcieli się w Mike’a Novembera i Noomi Rapace odgrywająca Harriet Harry Baumann oraz John Hoogenakker. Ostatni z rzeczonych panów zagra Matice’a.

Seria traktująca o Jacku Ryanie pojawiła się ekskluzywnie na Amazon Prime 31 sierpnia 2018 roku. Z kolei drugi sezon produkcji pojawi się w tym roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Paramount; Skydance Television

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?