Czarnobyl, wielokrotnie nagradzany serial HBO, w styczniu na TVN

Miniserial HBO przedstawia fabularyzowaną historię awarii elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Składa się z 5 odcinków. Pierwszy z nich zostanie wyemitowany na antenie TVN w niedzielę 7 stycznia. Kolejne tydzień po tygodniu.

26 kwietnia 1986 r. w elektrowni jądrowej w Czarnobylu w Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR, doszło do ogromnej eksplozji. Uwolniona podczas wybuchu chmura radioaktywna spowodowała skażenie promieniotwórcze na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy i rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym Polsce, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej.

the batman

kadr z serialu Czarnobyl

Zobacz również: Zobacz brutalną zapowiedź serialu Echo! Z Mayą Lopez lepiej nie zadzierać

Składający z pięciu odcinków miniserial HBO przedstawia fabularyzowaną historię tej największej w historii awarii reaktora atomowego.

W głównych rolach występują Jared Harris, Stellan Skarsgard oraz Emily Watson.

Twórcą scenariusza był Craig Mazin, a za reżyserię odpowiadał Johan Renck.

Serial wyróżniony został szeregiem nagród, w tym 2 Złotymi Globami i 10 statuetkami Emmy, a ścieżka dźwiękowa autorstwa Hildur Guðnadóttir nagrodzona została Grammy.

Premiera pierwszego odcinka serialu na antenie TVN już 7 stycznia o godz. 20.00.

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?