Co obejrzeć po: Gra o Tron? Seriale podobne do hitu HBO
Co obejrzeć po: Gra o Tron? Seriale podobne do hitu HBO

Co by było, gdyby? Showrunnerzy serialu Gra o tron zdradzają, co by zmienili w serialu

Showrunnerzy David Benioff i Dan Weiss ujawniają, co zmieniliby w serialu Gra o tron. Wbrew pozorom nie jest to najbardziej oczywista odpowiedź.

Wygląda na to, że jest jedna rzecz, którą showrunnerzy serialu Gra o tron chcieliby zrobić inaczej. David Benioff i Dan Weiss niedawno udzielili dla The Hollywood Reporter wywiadu, który w głównej mierze skupiał się ich nadchodzącym serialu sci-fi 3 Body Problem dla Netflix. W artykule tym duet podzielił się swą reakcją na krytykę ósmego sezonu oraz kilkoma innymi nowościami dotyczącymi Gry o Tron. Zapytano również nagradzanych Emmy producentów-scenarzystów, czy są jakieś rzeczy, które chcieliby zmienić w serialu.

Niespodziewana odpowiedź

Okazuje się, że obaj showrunnerzy konsekwentnie unikają refleksji nad serialem. Zgodnie uważają, że nie przyniosłoby to korzyści ani im samym, ani HBO, ani tysiącom ludzi pracującym nad Grą o Tron, gdyby mieli cokolwiek krytykować. Nie zmienia jednak faktu, że podzielili się zmianą, którą wprowadziliby do serialu i jest ona dość zaskakująca.

Zmiana dotyczyła postaci strażnika Morda, w którego wcielił się Ciaran Bermingham. W celu przypomnienia, to on przebywał w Orlim Gnieździe rodu Arryn, gdzie dręczył Tyriona Lannistera (Peter Dinklage).

Jedna rzecz, której żałuję, że nie zrobiliśmy, to postać Morda więziennego.  – powiedział Benioff.

To był błąd, że nie powróciliśmy do postaci Morda w fabule. Zawsze o tym rozmawialiśmy. – dodał Weiss

I mieliśmy do tego pomysł na scenę. Miała mieć miejsce w tawernie… – kontynuował Benioff.

Tam była Brienne lub Ogar? Ale zorientowaliśmy się zbyt późno, że Mord mógłby być właścicielem tawerny. Mogliśmy mieć tego aktora w tle, zachowującego się dokładnie tak, jak robił to jako strażnik, ale teraz jako mały przedsiębiorca. To był taki oczywisty, łatwy pomysł, który przyszedł nam do głowy dzień po zakończeniu zdjęć.

Więcej o świecie Gry o tron przeczytasz w Movies Room:

Gra o tron – opis serialu

Gra o Tron to epicki serial fantasy, oparty na bestsellerowej serii powieści Pieśń lodu i ognia autorstwa George’a R.R. Martina. Akcja rozgrywa się w krainie Westeros, gdzie szlachetne rody, królowie, i tajemnicze istoty rywalizują o władzę nad Żelaznym Tronem. Intrygi, zdrady, heroiczne bitwy i magiczne elementy kształtują losy postaci, takich jak Starkowie, Lannisterowie, Targaryenowie i wiele innych. Znana ze skomplikowanych postaci i nieprzewidywalnych zwrotów akcji, Gra o Tron zdobyła ogromną popularność i stała się jednym z najbardziej wpływowych seriali telewizyjnych ostatnich lat.

Zobacz również: Gwiazda Stranger Things przeprasza za swe zachowanie odnośnie konfliktu Izraela z Palestyną. Fani nie pozostawiają suchej nitki


Źródło: THR / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?