CANAL+ prezentuje bohaterów superprodukcji Król (część II): Borys Szyc jako Janusz Radziwiłek i Mikołaj Kubacki jako Edward Tiutczew

„Zmiana, zmiana, zmiana… Dobra zmiana zawsze dobra. Zmiana nie należy bać się. Tu w Warszawie Ameryka muss sein. A doktor wam pokazać, jak to robić gut”. Borys Szyc jako gangster-poliglota Janusz Radziwiłek i Mikołaj Kubacki jako jego niepokojący adiutant Edward Tiutczew w nowym serialu CANAL+ Król.

JANUSZ RADZIWIŁEK

Janusz Radziwiłek to urodzony w ortodoksyjnej, żydowskiej rodzinie, wychowanek Jana „Kuma” Kaplicy. Wykształcony za granicą, przez co mówi dziwną mieszanką kilku języków. Wykorzystuje swoją pozycję, by brutalnie znęcać się nad innymi bohaterami, szczególnie Ryfką Kij. Po powrocie z Ameryki jest zafascynowany działalnością amerykańskich gangów, skupiających się na dystrybucji narkotyków. To z tej podróży czerpie swoje inspiracje. Radziwiłkowi towarzyszy adiutant Edward Tiutczew, młody Rosjanin.

Dlaczego zdaniem Borysa Szyca doktor Radziwiłek składa się z przeciwieństw? Jak przygotowywał się do jego roli? Jak pracował nad charakterystycznym słownictwem i gestami swojej postaci? Czy aktor ocenia postępowanie swojej postaci?

EDWARD TIUTCZEW

Tiutczew to Rosjanin. Sierota, odtrącony przez rodzinę. Radziwiłek uczynił z niego swojego ochroniarza, i najbliższego współpracownika. Jest niezwykle lojalny i posłuszny. Dużo czyta.

Jak budował postać Edwarda Tiutczewa Mikołaj Kubacki? Co jego zdaniem sprawia, że postać bezwzględnego towarzysza Radziwiłka jest niejednolita? I kiedy aktor pierwszy raz spotkał się z powieścią Król  Szczepana Twardocha?

Król w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego to ośmioodcinkowa serialowa superprodukcja CANAL+, ekranizacja powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule. Zadebiutuje już w listopadzie na kanale CANAL+ PREMIUM oraz w nowej usłudze CANAL+ telewizja przez internet.

 

O Królu:

Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

W serialu występują: Michał Żurawski, Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Bobik, Adam Ferency, Lena Góra, Barbara Jonak, Andrzej Kłak, Aleksandra Konieczna, Mikołaj Kubacki, Piotr Pacek, Marcin Pempuś, Krzysztof Pieczyński, Aleksandra Pisula, Andrzej Seweryn, Andrzej Szeremeta, Bartłomiej Topa, Masza Wągrocka, Paweł Wolak oraz Piotr Żurawski.

Twórcami koncepcji serialu są: Łukasz M. Maciejewski, Szczepan Twardoch, Jan P. Matuszyński i Leszek Bodzak. Za scenariusze poszczególnych odcinków odpowiadają natomiast Łukasz M. Maciejewski (główny scenarzysta), Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch, który jest również autorem dialogów postaci i pełni funkcję konsultanta produkcji. Za zdjęcia odpowiada Kacper Fertacz, montaż – Przemysław Chruścielewski, a za dźwięk – Jarosław Bajdowski, Marcin Kasiński oraz Kacper Habisiak. Scenografię przygotował duet Grzegorz Piątkowski i Katarzyna Sikora, kostiumy – Emilia Czartoryska, a charakteryzacja to dzieło Poli Guźlińskiej. Reżyserem castingu jest Piotr Bartuszek, kierowniczką produkcji – Dagmara Bończyk, a muzykę do serialu skomponuje Atanas Valkov. Producentem wykonawczym serialu na zlecenie CANAL+ jest Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

Po dwóch sezonach Belfra i serialach KRUK. Szepty słychać po zmroku, Nielegalni, Żmijowisko oraz Mały Zgon to kolejna oryginalna produkcja CANAL+ kręcona w technologii 4K.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: Canal+
samsung

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?