QUIZ: Bridgertonowie - jak dobrze znasz produkcję Netflixa?
QUIZ: Bridgertonowie - jak dobrze znasz produkcję Netflixa?

Bridgertonowie – rekord oglądalności Netflixa! Serial wyprzedził Wiedźmina

Jeszcze do niedawna serialem z rekordową oglądalnością Netflixa w pierwszych 28 dniach od premiery był Wiedźmin. Okazuje się jednak, że pokonali go Bridgertonowie.

Wiedźmina w pierwszych 28 dniach od premiery obejrzało 76 mln subskrybentów. Netflix zakładał, że Brigertonowie osiągną wynik 63 mln widzów. Serial przerósł jednak oczekiwania platformy i obejrzało go aż 82 mln subskrybentów. To czyni produkcję największą premierą Netflixa w historii. Bridgertonowie znaleźli się też na pierwszym miejscu oglądalności w 83 krajach.

Zobacz również: Spencer – pierwsze zdjęcie Kristen Stewart jako księżnej Diany!

Netflix na swoim oficjalnym Twitterze opublikował krótki film w ramach podziękowania za tak dużą oglądalność produkcji:

Twórcą adaptacji powieści Julii Quinn jest Chris Van Dusen, a akcja rozgrywa się w Londynie w czasach brytyjskiej regencji. Historia opowiada o ósemce rodzeństwa, które poszukuje miłości. W rolach głównych występują m.in. Phoebe Dynevor, Polly Walker czy Regé-Jean Page.

Tydzień temu Netflix ogłosił, że stworzy drugi sezon serialu Bridgertonowie. Data premiery nowych odcinków nie jest jeszcze znana.


Źródło: deadline.com, Twitter / Ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktorka współprowadząca działu publicystyka

Copywriterka, absolwentka filologii polskiej i publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia, podróży i platform streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?