blade runner
blade runner

Blade Runner od Amazon może opóźnić się nawet o rok! Co się stało?

Blade Runner 2099 to serial z uniwersum kultowego Łowcy androidów, którego premiera stoi pod znakiem zapytania. Powodem jest trwający strajk scenarzystów.

Nie tylko nowy Blade Runner. Strajk scenarzystów przyczynia się do wstrzymywania prac nad wieloma wyczekiwanymi produkcjami. Do tych najgłośniejszych należą: finałowy sezon Stranger Things czy niektóre tytuły Marvel Studios, jak np. Thunderbolts.

Co z premierą serialu?

Zdjęcia do Blade Runner 2099 miały się rozpocząć w Belfast Harbor Studios w Irlandii Północnej. Teraz jednak mogą się one przesunąć nawet do wiosny przyszłego roku. Głos w tej sprawie zabrała firma Nothern Ireland Screen, która odpowiada za produkcję serialu.

Jesteśmy bardzo rozczarowani, że prace nad Blade Runner 2099 nie będą w tej chwili kontynuowane z powodu trwającego strajku scenarzystów. Projekt był przygotowywany w Belfaście od wielu miesięcy. Strajk WGA wstrzymuje produkcję na całym świecie i mamy nadzieję, że wkrótce zostanie osiągnięte sprawiedliwe porozumienie, aby załoga mogła wrócić do pracy.

Kadr z filmu Blade Runner 2049

Zobacz również: Detektyw Murdoch powraca! 16. sezon serialu już wkrótce na Epic Drama

Najpierw pojawił się bazujący na prozie Philipa K. Dicka Łowca androidów z 1982 roku i opowiada historię Ricka Deckarda – jednego z Łowców Androidów. Replikanci, bo tak nazwano tych androidów, byli używani do niebezpiecznych badań i kolonizacji innych planet. Po krwawym buncie zespołu androidów na pozaziemskiej kolonii, Replikanci nie mogli przebywać legalnie na Ziemi. Byli oni owładnięci panicznym strachem przed nieuchronną śmiercią i za wszelką cenę starają się dotrzeć do ich konstruktorów – jedynych ludzi mogących przedłużyć ich życie. Replikanci zostali bowiem zabezpieczeni przed długotrwałym życiem ze względu na rozwijające się w nich uczucia. Specjalny oddział policji – tytułowi “Łowcy Androidów” – są detektywami, którzy mają za zadanie odnaleźć i wyeliminować zbiegłych androidów. W Blade Runner 2049 nowy łowca – oficer K (Ryan Gosling). Niespodziewanie funkcjonariusz odkrywa spisek, który może zniszczyć pozostałości dawnego porządku i społeczeństwa. Żeby uratować i tak już zrujnowany świat, K musi poprosić o pomoc Deckarda.


Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?