Baby Yoda trafił do Google AR
Baby Yoda trafił do Google AR

Baby Yoda trafił do Google AR!

Google postanowiło dodać do rzeczywistego świata serialowego Grogu. Wykorzystali do tego technologię rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której mały bohater może być w każdym telefonie, posiadającym żyroskop!

Google postanowiło wykorzystać małego bohatera serialu The Mandalorian do promocji AR i przenieśli do naszego świata Grogu. Wystarczy wyszukać bohatera za pośrednictwem Google na urządzeniu mobilnym. Wówczas pod wpisem z Wikipedii powinno pojawić się okienko przedstawiające trójwymiarowy model Grogu. Po aktywacji przycisku Wyświetl w 3D telefon poprosi nas o zeskanowanie otoczenia. Kiedy zmapujemy przestrzeń wokół nas, narzędzie będzie gotowe do nałożenia modelu Baby Yody na obraz z kamery, dokładnie tak jak widać to na filmie promującym:

Do prawidłowego działania Google 3D, niezbędne będzie posiadanie urządzenia z Androidem z zainstalowanymi Usługami Google Play dla AR bądź sprzętu Apple z najnowszą wersją iOS-a. Trójwymiarowy model możemy oglądać ze wszystkich stron, tak jak wszystkie obiekty AR opracowane na potrzeby Google 3D. Co o tym sądzicie?

Zobacz również: The Mandalorian – Ahsoka Tano i Grogu z nowymi plakatami z serialu

Akcja The Mandalorian rozgrywa się między wydarzeniami z Powrotu Jedi i Przebudzenia Mocy. Kosmiczny western opowiada o tytułowym łowcy nagród, który postanawia podjąć się ochrony tajemniczej istoty, zwanej baby Yodą, na którą dostał wcześniej zlecenie. Twórcą serialu jest Jon Favreau. W obsadzie 1. sezonu znaleźli się Pedro Pascal, Gina Carano, Werner Herzog, Nick Nolte, Taika Waititi, Carl Weathers i Giancarlo Esposito.

Premiera pierwszego odcinka 2. sezonu odbyła się 30 października, ostatni odcinek był emitowany 18 grudnia.


Źródło: twitter / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu The Mandalorian 

Użytkownik

Fan Marvela, gier i wszelkiego rodzaju seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?