Seria Assassin's Creed powróci do korzeni? Premiera nowej gry już w 2023 roku?
Seria Assassin's Creed powróci do korzeni? Premiera nowej gry już w 2023 roku?

Assassin’s Creed od Netflixa stracił swojego scenarzystę

Jakiś czas temu Netflix ogłosił, że stworzy serial w uniwersum Assassin’s Creed. Niestety scenarzysta Jeb Stuart opuścił ten pokład.

Serialowe adaptacje gier cieszą się ostatnio sporą popularnością. Niedawno mogliśmy oglądać Arcane inspirowane Leauge of Legends, za rogiem czai się The Last of Us, a co z serią Assassin’s Creed? W 2016 roku pojawił się film fabularny z Michaelem Fassbenderem, który nie przyjął się zbyt dobrze. Teraz Netflix wziął się za ten tytuł. Scenarzystą miał być Jeb Stuart (odpowiedzialny między innymi za Szklaną Pułapkę czy Wikingów: Wallhalę), lecz przyznał serwisowi Collider, że nie jest już zaangażowany w projekt. Powodem jest przeniesienie zarządu z Los Angeles do Londynu.

Myślę, że było to powiązane z przeniesieniem kadry kierowniczej z Los Angeles do Londynu. Pozwoliło to londyńskiej grupie, odziedziczyć moją wizję serialu, zamiast stworzyć własną.

assassin's creed ubisoft

Fot. Ubisoft

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina

Assassin’s Creed to powstająca od 2007 roku seria przygodowych gier akcji o odwiecznej walce między bractwem asasynów a zakonem templariuszy. Na przestrzeni kolejnych części cyklu gracze trafiają do różnych okresów historycznych i lokacji rozrzuconych po całym świecie. (opis ze strony gry.wp.pl)

Zobacz również: 1899 nie otrzyma kontynuacji. Netflix skasował serial twórców Dark


Źródło: TheDirect.com / ilustracja wprowadzenia: Ubisoft

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?