yennefer witcher wiedźmin netflix
yennefer witcher wiedźmin netflix

Anya Chalotra na pierwszej pozycji w rankingu IMDb!

Anya Chalotra to aktorka u progu wielkiej sławy, która sporą popularność zdobyła rzecz jasna dzięki roli Yennefer w Wiedźminie. I powoli pnie się coraz wyżej w górę.

Teraz do listy sukcesów aktorka może sobie dołożyć pierwszą lokatę w przygotowanym przez IMDb rankingu Top 10 Breakout Stars of 2020 – czyli swojego rodzaju zestawieniu aktorek, które najbardziej się wybiły w ostatnim roku kalendarzowym. Chalotra wyprzedziła m.in. koleżankę z planu Freyę Allan, Aidana Gallaghera – młodą gwiazdę The Umbrella Academy, Marię Bakalovą znaną z sequela Borata oraz Lauren Lapkus, która pojawiła się w komedii Niewłaściwa Missy. Cóż, czekamy na dalsze wygrane.

Zobacz również: QUIZ: Wiedźmin. Czy znasz różnice między serialem a opowiadaniami?

Anya Chalotra to młoda brytyjska aktorka serialowa i teatralna, której największą popularność przyniosła rola Yennfer z serialowej adaptacji powieści fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Wcześniej na swoim koncie miała kilka ról aktorskich oraz dubbingowych w mniej znanych filmach i serialach (Sherwood, Wanderlust, The ABC Murders). Obecnie znajduje się na planie drugiego sezonu Wiedźmina. Otrzymała również główną rolę w amerykańskiej animacji science-fiction NEW GEN: Deadalus Rising, która jeszcze nie ma daty premiery.

Źródło: imdb / ilustracja: Netflix

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?