Andor uwielbiany przez krytyków! Nadchodzi ogromny hit Disney+!

Pobudka fani Gwiezdnych Wojen! Disney w końcu wykonał coś, co nie bazuje na nostalgii i machaniu mieczem świetlnym. Andor jest uwielbiany za granicą, mimo tego, że nie jest to typowa produkcja Star Wars.

Trzyodcinkowa premiera serialu Andor już tuż, tuż, ale zanim to nastąpi, pora na kilka opinii zza granicy! Prosto i krótko – Gwiezdne Wojny powracają w wielkim stylu. Najnowsza produkcja z Dieo Luną opowiada o początkach znanego nam już bohatera, oraz o konstrukcji Rebelii i drugiej strony barykady – Imperium. Premiera już 21 września, czyli za zaledwie 5 dni! Zobaczmy jednak, co sądzą o tym krytycy!

Andor jest czymś zupełnie innym

Bądźmy szczerzy, prequel Łotra 1 nie był wyczekiwany przez fanów Gwiezdnych Wojen. Większość nie mogła doczekać się premiery Obi-Wana Kenobiego oraz Księgi Boba Fetty. Wiemy już, jak zostały odebrane te dwie pozycje… Teraz przyszła pora tę wielką niewiadomą, czyli Andora! Jest naprawdę dobrze.

Szczęśliwcy, którzy już widzieli cztery pierwsze odcinki 1. sezonu, chwalą ten serial przede wszystkim za kompletnie inne podejście do uniwersum Star Wars. Nie jest to typowa produkcja Disneya przepełniona żarcikami, scenami ekspozycji, czy też średnimi walkami na miecze świetlne. Twórcy przedstawili bardzo mroczny i brutalny świat, w którym, może i nie brakuje zabawnych momentów, ale jest ich zdecydowanie mniej. Pochwalono również aspekt wizualny  przypominający pięknie skadrowany film Łotr 1. Nie brakuje tutaj akcji, ale znajdzie się również moment oddechu i przegadania kilku spraw. Andor zbliża się bardziej ku rejonom dramatu, a nie typowego akcyjniaka. Obsada również nie zawodzi. Diego Luna, a przede wszystkim debiutant w Gwiezdnych Wojnach – Stellan Skarsgård, wykonali świetną robotę.

Zdecydowanie jest na co czekać!

Andor – opis fabuły, obsada i data premiery

Serial skoncentruje się na Cassianie Andorze – jednym z rebeliantów i członków ekipy Łotra 1. W serialu poznamy czasy narastającego buntu wobec Imperium oraz poznamy nowych członków Rebelii. Poznamy również początki współpracy Andora z rebeliantami oraz jego prywatne motywacje. Cassian wyruszy w podróż, która na stałe go ukształtuje jako bohatera-buntownika.

W roli głównej ujrzymy Diega Lunę. Oprócz niego w produkcji zagrali: Stellan Skarsgård, Alex Lawther, Fiona Shaw, Anton Valensi oraz Adria Arjona. Premiera odbędzie się 21 września 2022.

Zobacz również: Tales of The Jedi na pierwszym zwiastunie! Młody Dooku, Qui-Gon Jinn, oraz nowy Inkwizytor | D23

Andor Disney+

Cassian Andor (Diego Luna) in Lucasfilm’s ANDOR, exclusively on Disney+. ©2022 Lucasfilm Ltd. & TM. All Rights Reserved.


Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: fot. materiały prasowe

Redaktor współprowadzący działu Newsy

Wieloletni pasjonat filmów, zapalony gracz konsolowy, wielki fan komiksów i miłośnik seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?