Program TV – Harry Potter, Wolverine i Karol. Papież, który pozostał człowiekiem dziś w telewizji (piątek 23.12.2016)

Dziś, dzień przed Wigilią Bożego narodzenia, w zestawieniu Movies Room znajdziecie wiele głośnych hitów. Poczynając od pierwszej części Harry’ego Pottera, przez drugiej części biografii Jana Pawła II a na bardzo porządnej animacji Disneya z ostatnich lat kończąc.

 Harry Potter i Kamień Filozoficzny

20.00 TVN

Fantasy , Familijny, Przygodowy, USA, Wielka Brytania, 152 min, premiera PL: 18 styczeń 2002
Reżyseria: Chris Columbus 
Obsada: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson

Opis dystrybutora: Wspaniała adaptacja bestsellera J.K.Rowling. Opowieść o magii, przyjaźni i przygodzie. Harry Potter dowiaduje się, w dniu swoich 11-tych urodzin, że jest osieroconym dzieckiem dwojga potężnych czarodziejów i sam posiada magiczne zdolności. W Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie przeżywa największą przygodę swojego życia. Uczy się latania na miotle i różnych pożytecznych zaklęć. Przeżywa także chwile grozy rozwiązując zagadkę tajemniczego kamienia filozoficznego i tocząc walkę z potężnym i złym czarodziejem-Lordem Voldermort.

https://youtu.be/p2LkIgQbG1I


Wolverine

21.00 Polsat Film

Akcja, Science Fiction, USA, 107 min, premiera PL: 26 lipiec 2013
Reżyseria: James Mangold 
Scenariusz: Mark Bomback, Scott Frank, James Mangold, Christopher McQuarrie
Obsada: Hugh Jackman

Opis dystrybutora: Hugh Jackman ponownie w roli tajemniczego, obdarzonego niezwykłą mocą Wolverine’a, który postanawia wyjaśnić zagadkę swego pochodzenia. 

https://www.youtube.com/watch?v=th1NTVIhUQU

 

Karol. Papież, który pozostał człowiekiem

21.35 TVP 1

Biograficzny, Dramat , Włochy, Polska, Kanada, 155 min, premiera PL: 13 październik 2006
Reżyseria: Giacomo Battiato 
Scenariusz: Giacomo Battiato
Obsada: Piotr Adamczyk

Opis dystrybutoraKarol -papież, który pozostał człowiekiem zaczyna się od scen czuwania wiernych na Placu św. Piotra w czasie ostatnich chwil życia Jana Pawła II. W następnych sekwencjach rozpoczyna się opowieść o kolejnych latach pontyfikatu, począwszy od jego inauguracji 22 października 1978 r. Film ukazuje nam pierwsze pielgrzymki papieskie – do Meksyku oraz do Polski. Pielgrzymka do Polski w 1979 r. została pokazana tak, jak transmitowała ją polska telewizja, która na żądanie władz nie pokazywała tłumów na papieskich mszach.

https://www.youtube.com/watch?v=losLAzU9YCk


Ralf Demolka

20.05 Polsat

Animowany, USA, 108 min, premiera PL: 18 styczeń 2013
Reżyseria: Rich Moore 

Opis dystrybutora: Ralph ma po dziurki w nosie bycia czarnym charakterem w swojej grze i życia w cieniu pozytywnego bohatera, Felixa, który zawsze ratuje każdą sytuację. Po wielu latach monotonnej harówki i przyglądania się, jak cały splendor i sympatia tłumów przypada Felixowi, postanawia wziąć sprawy w swoje potężne ręce. Wyrusza w niesamowitą podróż przez różne gry, aby udowodnić, że nadaje się na prawdziwego bohatera. Podczas swej misji spotyka twardą jak skała kobietę – dowódcę, sierżant Calhoun, ze znanej strzelanki „Hero’s Duty” oraz zadziorną Vanellope von Schweetz z cukierkowej gry wyścigowej „Sugar Rush”. Czy Ralph spełni swoje marzenia i zostanie pozytywnym bohaterem?

Ostatni samuraj

21.00 TNT

Wojenny, Historyczny, Dramat , USA, 154 min, premiera PL: 30 styczeń 2004
Reżyseria: Edward Zwick 
Scenariusz: Edward Zwick, John Logan, Marshall Herskovitz
Obsada: Tom Cruise

Opis dystrybutora: Kapitan Nathan Algren to człowiek na rozdrożu. Bitwy, w których niegdyś walczył, teraz wydają się odległe i niepotrzebne. Tysiące kilometrów dalej Katsumoto, przywódca samurajów, widzi, jak na jego oczach świat wartości, z którymi się identyfikował, zupełnie się wali. Drogi tych dwóch wojowników przetną się, gdy młody cesarz Japonii, przekonany przez Amerykanów, chcących zaistnieć na tamtejszym rynku, wynajmie Algrena, by ten wyszkolił pierwszą nowoczesną armię Japonii, w której żołnierze będą pochodzić z poboru. Kiedy jednak doradcy cesarza próbują zlikwidować samurajów, przygotowując grunt dla bardziej prozachodniego rządu, który udzieliłby gwarancji handlowych, Algren – ku swemu zaskoczeniu – stwierdza, że imponują mu napotkani samurajowie. Amerykanin, widząc ich oddanie zasadom i ideałom, przypomina sobie, kim niegdyś był.

https://www.youtube.com/watch?v=T50_qHEOahQ

Źródła: TeleTydzień, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?