Program TV – Operacja Argo, Wolverine i Zapach Kobiety dziś w telewizji! (czwartek 22.12.2016)

Dziś w zestawieniu Movies Room znajdziecie kilka ciekawych filmów. Na liście aż 2 polskie komedie, dość świeży film Afflecka o wojnie w Iraku nagrodzony Oscarem za najlepszy film i drugi solowy film o Rosomaku, dziejący się w Japonii.

 Operacja Argo

21.00 TVN Fabuła

Dramat , Thriller, USA, 120 min, premiera PL: 30 listopad 2012
Reżyseria: Ben Affleck 
Scenariusz: Chris Terrio
Obsada: Ben Affleck, Bryan Cranston

Opis dystrybutora: Film Operacja Argo to oparta na faktach historia o niezwykle niebezpiecznej i tajnej operacji, której celem było uratowanie szóstki Amerykanów. Tłem dla wydarzeń jest irański kryzys związany z zakładnikami. Przez dziesięciolecia prawda o kryzysie nie wyszła na jaw. 4 listopada 1979 roku, kiedy irańska rewolucja osiągnęła punkt kulminacyjny, bojownicy dokonali szturmu na amerykańską ambasadę w Teheranie i wzięli pięćdziesięciu dwóch amerykańskich zakładników. W ferworze wydarzeń szóstce Amerykanów udało się jednak zbiec. Znaleźli schronienie w domu kanadyjskiego ambasadora. Wiedząc, że odnalezienie i zabicie tej szóstkijest tylko kwestią czasu, specjalista od ewakuacji z terytorium wroga, Tony Mendez z CIA (Affleck), przedstawia ryzykowny plan wywiezienia ich z kraju. To plan tak nieprawdopodobny, że mógłby wydarzyć się tylko w filmie.

https://youtu.be/p2LkIgQbG1I


Wolverine

23.00 Polsat Film

Akcja, Science Fiction, USA, 107 min, premiera PL: 26 lipiec 2013
Reżyseria: James Mangold 
Scenariusz: Mark Bomback, Scott Frank, James Mangold, Christopher McQuarrie
Obsada: Hugh Jackman

Opis dystrybutora: Hugh Jackman ponownie w roli tajemniczego, obdarzonego niezwykłą mocą Wolverine’a, który postanawia wyjaśnić zagadkę swego pochodzenia. 

https://www.youtube.com/watch?v=th1NTVIhUQU


Zapach kobiety

21.00 CBS Europa

Dramat , USA, 157 min, premiera PL: 31 grudzień 1992
Reżyseria: Martin Brest 
Scenariusz: Bo Goldman
Obsada: Al Pacino

Opis dystrybutora: Al Pacino jako niewidomy były oficer Frank Slater, który z powodu upośledzenia stał się cynicznym, samotnym człowiekiem, chcącym położyć kres swemu życiu. Przedtem pragnie jednak raz jeszcze zabawić się w Nowym Jorku. Wyrusza w drogę z uczniem z internatu jako swym opiekunem i nagle – również dzięki osobistemu zaangażowaniu chłopca – znów zaczyna dostrzegać świat od jego pięknej strony. Między tak różniącą się od siebie parą rośnie wzajemna sympatia i przyjaźń. Na koniec Slater osobiście, w charakterze ojcowskiego przyjaciela występuje w obronie opiekuna, który z powodu bezkompromisowej uczciwości ma problemy w szkole. Film jest benefisem aktorskim Ala Pacino: siła wyrazu jego gry spycha na dalszy plan sceny, które recenzenci krytykują z powodu moralizującego oddziaływania. Tego filmu nie trzeba zachwalać. Oscar dla Al Pacino za ciekawą kreację niewidomego oficera, który wzrusza i rozbawia nas przez cały film.


Dzień dobry, kocham Cię

21.00 Polsat Film

Komedia romantyczna , Polska, , premiera PL: 07 listopad 2014
Reżyseria: Ryszard Zatorski 
Scenariusz: Ryszard Zatorski, Joanna Wilczewska
Obsada: Barbara Kurdej-Szatan, Aleksy Komorowski, Olga Bołądź, Anna Dereszowska, Maciej Musiał, Marian Dziędziel, Łukasz Garlicki
 
Opis dystrybutora: Szymon jest przystojny, wysportowany i pracuje jako lekarz w jednej z prywatnych warszawskich klinik, gdzie wzdychają do niego zarówno pacjentki, jak i żeńska część personelu. Najwytrwalsza w tych staraniach jest pielęgniarka Pati, jednak jej zaloty nie robią na Szymonie żadnego wrażenia. Serce bohatera zmiękczy dopiero piękna i dowcipna miłośniczka jazdy na rolkach – Basia, pracownica korporacji, na którą chłopak wpada – i to dosłownie – na ulicy. Seria nieszczęśliwych zbiegów okoliczności powoduje, że młodzi tracą kontakt, a w trakcie długich i żmudnych poszukiwań również nadzieję na to, że kiedykolwiek ponownie się spotkają. Tymczasem Basia wpada w oko playboyowi Leonowi, który dostał ultimatum od rodziców. Albo się szybko ożeni, albo zostanie wydziedziczony. 

https://youtu.be/Wvys73y7dFkT


Święty interes

20.00 Stopklatka

Komedia, Fabularny, Polska, 86 min, premiera PL: 27 sierpień 2010
Reżyseria: Maciej Wojtyszko 
Scenariusz: Aneta Wróbel-Wojtyszko, Adam Wojtyszko
Obsada: Piotr Adamczyk, Adam Woronowicz

Opis dystrybutora: Komediowa opowieść o dwóch braciach, którzy wracają do rodzinnej wsi na pogrzeb dawno niewidzianego ojca. Okazuje się, że w spadku odziedziczyli jedynie rozpadającą się stodołę wraz ze starą, rozklekotaną Warszawą M-20. Losy samochodu budzą ogromne zainteresowanie mieszkańców wsi, gdyż wieść gminna niesie, że w przeszłości należał on do biskupa Karola Wojtyły. Przekonani o cudownej, uzdrawiającej mocy pojazdu, ludzie chcą odkupić auto od spadkobierców. Ci zaś mają nadzieję, że sprzedaż pojazdu pozwoli im wydobyć się z finansowych tarapatów. Tym bardziej, że Leszek ma dość pracy sprzątacza w Szwecji, zaś na Janku ciążą ogromne hazardowe długi.

https://www.youtube.com/watch?v=tluI3vVIHMQ

Źródła: TeleTydzień, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?