Program TV – Życie Pi, Psy i 12 małp dziś w telewizji! (wtorek 20.12.2016)

Dziś w zestawieniu Movies Room znajdziecie kilka ciekawych filmów. Wśród nich fenomenalna wizualnie historia samotnego rozbitka na morzu, polski film sensacyjny i kultowe sf z Willisem i Pittem. Zachęcam do czytania.

 Życie Pi

20.10 Polsat

Dramat , Przygodowy, USA, 127 min, premiera PL: 11 styczeń 2013
Reżyseria: Ang Lee 
Scenariusz: David Magee
Obsada: Suraj Sharma, Tobey Maguire, Gerard Depardieu

Opis dystrybutora: Ekranizacja powieści Yanna Martela. Niesamowita historia 16-letniego chłopca, który po katastrofie statku spędził na Pacyfiku w szalupie ratunkowej 227 dni w towarzystwie trzyletniego tygrysa bengalskiego. To niezwykła, przejmująca opowieść o rozpaczy, strachu, wierze i szczęściu.

https://youtu.be/knku10I1y-0


Psy

21.05 TVN

Sensacyjny , Polska, 104 min, premiera PL: 1992
Reżyseria: Władysław Pasikowski 
Scenariusz: Władysław Pasikowski
Obsada: Bogusław Linda, Marek Kondrat, Cezary Pazura, Janusz Gajos

Opis dystrybutoraDawni funkcjonariusze UB po weryfikacji rozpoczynają pracę w policji. Franz, który w starym systemie robił karierę dzięki małżeństwu z córką ministra, musi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Skierowany do walki ze zorganizowaną przestępczością odkrywa, że po drugiej stronie barykady stoją dwaj dawni koledzy po fachu. W jednej akcji traci trzech ludzi i postanawia się zemścić, a jego dawny przyjaciel Olo nie daje się wciągnąć do współpracy. Zwolniony z policji, zdążył już znaleźć lepszych pracodawców. W dodatku dziewczyna, którą zaopiekował się Franz, odchodzi, szukając bardziej opłacalnego związku. 

https://www.youtube.com/watch?v=vz48_BnyPmE


G.I. Joe

22.00 Paramount Channel

Akcja, USA, Czechy, 118 min, premiera PL: 07 sierpień 2009
Reżyseria: Stephen Sommers 
Scenariusz: Stuart Beattie, David Elliot, Paul Lovett
Obsada: Channing Tatum, Sienna Miller, Ray Park, Christopher Eccleston

Opis dystrybutora: Elitarna jednostka wojskowa znana jako G.I. JOE przemierza góry Azji Środkowej, pustynie Egiptu, zatłoczone ulice Paryża, a nawet lodową pokrywę Bieguna Północnego, aby unieszkodliwić podstępnego handlarza bronią DESTRO, stawić czoła rosnącemu zagrożeniu ze strony tajemniczej organizacji KOBRA i powstrzymać ją od pogrążenia świata w chaosie. Wykonując swoje zadanie, G.I. JOE posługują się technologiami szpiegowskimi i sprzętem wojskowym najnowszej generacji. Będzie się działo.

https://www.youtube.com/watch?v=lDVvFUbnqEM


12 małp

23.00 TNT

Science Fiction, Thriller, USA, 129 min, premiera PL: 31 maj 1996
Reżyseria: Terry Gilliam 
Scenariusz: David Webb Peoples, Janet Peoples
Obsada: Bruce Willis, Brad Pitt

Opis dystrybutora: Rok 2035. Za sprawą śmiertelnego wirusa wyginęło 99% ludzkiej populacji. Ci, którzy przeżyli, schronili się w podziemiach. Jedyną szansą na przezwyciężenie zarazy jest zdobycie pierwotnej, nie zmutowanej wersji wirusa, dzięki której będzie możliwe przygotowanie serum. A tego dokonać można tylko w jeden sposób, wysyłając posłańca w przeszłość. Jest to misja niezwykle niebezpieczna, dlatego jako ochotnicy wybierani są więźniowie. Jednym z nich jest Cole (Bruce Willis). Zostaje on przez przypadek wysłany do roku 1990. Trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie poznaje dwie osoby, które odegrają w jego życiu ogromną rolę: doktor (Madeleine Stowe) i szalonego (Brad Pitt). Sześć lat później, bezpośrednio przed zakażeniem wirusem, Cole znów wraca “do przeszłości”, by dotrzeć do radykalnej organizacji “12 małp”. 

Jeden z założycieli słynnej grupy Monty Pythona – Terry Gilliam, stworzył film, który przynależy wprawdzie do gatunku science fiction, ale daleko wykracza poza stereotypy, surrealistyczny i niesamowity klasyk współczesnego kina.

https://www.youtube.com/watch?v=15s4Y9ffW_o

Źródła: TeleTydzień, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?