Guerrilla – Freida Pinto w obsadzie politycznego romansu!

Aktorka Freida Pinto (Slumdog. Milioner z ulicy) dołączyła wczoraj do obsady składającej się z sześciu odcinków limitowanej serii pt. Guerrilla. Produkcja zadebiutuje na kanałach Showtime oraz Sky Atlantic już w przyszłym roku. Wspomniana Pinto zagra rolę Jas Mitry – namiętnej oraz napędzanej polityką indywidualistki.

Scenariusz do serii sporządzi zwycięzca Oscara – John Ridley (Zniewolony. 12 Years a Slave). Twórca zajmie się również reżyserią, a także poweźmie na siebie funkcję producentami wykonawczego omawianego projektu. Zdobywca Złotego Globa, Idris Elba (Beasts of No Nation) jest kolejną gwiazdą produkcji, a także, podobnie jak reżyser dzieła, jego producentem wykonawczym. Do większości epizodów sporządzi scenariusz wspomniany Ridley. Wyreżyseruje jednak jedynie dwa pierwsze odcinki i finał projektu. Resztą zajmie się nominowany do nagrody Emmy Sam Miller (Obsesja zazdrości).

Jason Merritt Getty Images

Zobacz również: Allied – Brad Pitt i Lizzy Caplan na nowych zdjęciach z planu kręcenia filmu!

Guerrilla to historia miłosna, której akcja ma miejsce podczas najbardziej burzliwych politycznie czasów w Wielkiej Brytanii. Fabuła koncentruje się na Jas i Marcusie, których relacja oraz wartości zostają poddane próbie, kiedy oboje tworzą radykalne, podziemne ugrupowanie polityczne. Ich nadrzędnym celem staje się Black Power Desk – istniejąca naprawdę, sekretna jednostka kontrwywiadu w obrębie specjalnego oddziału dedykowanego to rozbijania jakiegokolwiek aktywizmu ze strony czarnoskórej ludności. Podczas gdy tłem serii są sprawy społeczne oraz polityczny aktywizm, to jej sercem jest przedstawienie relacji pod presją, a także uświadomienie, że każda para dochodzi do punktu, w którym poczynione wybory zaczynają mieć rzeczywiste i trwałe konsekwencje.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Pascal Le Segretain; Getty Images

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?