Tak powstawały smoki w 6. sezonie “Gry o tron”

Z okazji zbliżającej się premiery 6 serii serialu “Gra o tron” do sieci wypuszczono kolejny materiał promujący. Ten jest jednak wyjątkowy, gdyż to właśnie w nim odtwórcy głównych ról – Emilia Clarke (Matka smoków) oraz Peter Dinklage (jej nowy doradca) opowiadają o tym, jak tworzone były sceny z udziałem smoków. Jak się okazuje, te niesamowite stworzenia nie są jedynie wytworem grafików komputerowych, ale do ich urzeczywistnienia potrzebna jest też ciężka praca aktora od motion capture. Twórcy “Gry o tron” stosują najnowsze zdobycze technologiczne zarówno w dziedzinie cyfrowych jak i praktycznych efektów specjalnych. Wszystko po to, by zaprezentować widzom najwyższej jakości produkt końcowy. Zobaczcie, jak przebiega proces twórczy.

https://www.youtube.com/watch?v=XTTu0k1H2JI

Zobacz również: Max Von Sydów jako Trójoki Kruk na zdjęciu z serialu

Serial “Gra o tron” oparty jest na cyklu powieściowym autorstwa George’a R.R. Martina pt. “Pieśń lodu i ognia”, a zatem skupia się na przedstawieniu walki o władzę w rozległym i brutalnym królestwie. Produkcja zgarnęła już niejedną nagrodę Emmy. W obsadzie piątego rozdziału przeboju stacji HBO mogliśmy zobaczyć: zwycięzcę nagrody Emmy i Złotego Globa – Petera Dinklage’a, Nikolaja Costera-Waldau, Lenę Headey, Emilię Clarke, Aidana Gillena, Kita Haringtona, Dianę Rigg, Natalię Dormer, Maisię Williams i Sophię Turner. Warto dodać, że do serialu dołączy gwiazda “Deadwood”, czyli Ian McShane, który w szóstym sezonie zaliczy gościnnym występ.

David Benioff, D.B. Weiss, Carolyn Strauss, Frank Doelger i Bernadette Caulfield pełnią funkcję producentów wykonawczych. Z kolei rolę współproducentów wykonawczych wykonują: Guymon Casady, Vince Gerardis i sam autor powieści, czyli George R.R. Martin.

źródło: hollywoodreporter.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu “Gra o tron”

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?