Jessica Henwick zagra Colleen Wing w produkcji “Iron Fist”!

Wytwórnia Marvel i platforma Netflix obsadzili właśnie kluczową rolę w serialu “Iron Fist”. Nowym nabytkiem twórców produkcji jest gwiazda “Gry o tron”, czyli Jessica Henwick. Aktorka zagra w serialu Colleen Wing. Zatem rzeczona pani dołączyła do obsady składającej obecnie jedynie z Finna Jonesa (odtwórca tytułowej roli), z którym miała już okazję współpracować na planie przebojowego dramatu fantasy stacji HBO. Potwierdzeniem informacji jest poniższa ilustracja, która została zamieszczone przez oficjalne konto wytwórni Marvel.

wing

Zobacz również: “Deadpool” – data premiery Blu-Ray i DVD ujawniona

Produkcja “Iron Fist” to już trzeci serial wliczający się do MCU (ang. Marvel Cinematic Universe), będący owocem współpracy rzeczonego wyżej studia z platformą Netflix. Seria podąża śladami Danny’ego Randa (Jones), który powraca do Nowego Jorku po latach nieobecności. Bohater mierzy się z przestępczością korumpująca ukochane przez niego miasto, wykorzystując do jego zwalczania swoje mistrzowsko opanowane kung-fu, a także zdolność do wzywania niesamowitej, ognistej Żelaznej Pięści (ang. Iron Fist).

Wracając do Colleen Wing… Bohaterka zaliczyła swój debiut w 19 tomie komiksu “Marvel Premiere”, który został wydany w 1974 roku. Colleen Wing dorastała w Japonii, gdzie opiekował się nią jej dziadek. Bohaterka szkolono była na samuraja. Po osiągnięciu dojrzałości, Colleen przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie pracował jej ojciec – Profesor Lee Wing – na Uniwersytecie Columbia. Kiedy badania naukowca sprowadziły go na celownik zabójczego kultu Kara-Kai, obie rzeczone przed chwilą postacie skrzyżowały swoje drogi z Iron Fistem. Sytuacja miała miejsce po tym, jak Colleen Wing została uratowana przez Misty Knight. W związku z powyższym bohaterki stały się z czasem najlepszymi przyjaciółkami. To z kolei zaowocowało założeniem przez wspomniane panie prywatnej agencji detektywistycznej – Knightwing Restorations, Ltd. Jednakże dzięki pseudonimowi pochodzącemu od Randa, Knight i Wing stały się biegiem czasu rozpoznawalne, jako Daughters of the Dragon.

Daughters of the Dragon Vol 1 6 Textless

Zobacz również: “Daredevil” sezon 2. – pierwsza polska recenzja!

W zeszłym roku ogłoszono, że Simone Missick zaliczy swój ekranowy debiut, jako Misty Knight w nadchodzącym coraz większymi krokami serialu pt. “Luke Cage”, którego premiera zaplanowana jest na 30 września. Mając na uwadze powyższe, możemy z dużym prawdopodobieństwem założyć, że wspomniana postać pojawi się również w “Iron Fist”.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadznia – materiły prasowe

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?