Lucyfer – trzeci sezon będzie ostatnim jaki zobaczymy

To już pewne. Stacja Fox porzuciła plany produkcji czwartego sezonu serialu o zbuntowanym aniele, który postanowił zrobić sobie urlop w Los Angeles. Powód tej decyzji nie jest zaskakujący – jak w przypadku wielu innych porzuconych serii jest nim rażący spadek oglądalności. Średnia oglądalność serialu według niektórych źródeł wynosiła 4,1 miliona widzów. Trzeci sezon był ostatnim gwoździem do trumny serialu. Na wskutek lawinowego spadku oglądalności z każdym kolejnym odcinkiem, liczba widzów spadła poniżej progu 3 milionów, co stacja Fox uznała za dostateczny sygnał do wycofania się z produkcji.

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka: 3. sezon Lucyfera

Zawodu spowodowanego zakończeniem emisji serialu niekrył Tom Ellis, aktor będący odtwórcą tytułowej roli. Swoimi odczuciami podzielił się na Twitterze, pokrzepiając i dziękując zarazem fanom produkcji.


 

I tak oto Lucyfer podzielił losy Constantine’a, przy czym dla tego drugiego istnieje jeszcze niemała nadzieja w Legends of Tomorrow. Jak widać seriale o tej tematyce nie cieszą się wysoką oglądalnością, czego niejako dowodzi fakt, że Fox wycofuje się także z dalszej emisji serialu Egzorcysta.

Źródło: ew.com; ilustracje: kadr z serialu Lucifer (2016-2018)

Redaktor

Mały, szary człowiek. Tak podsumowałby go pewnie Adam Ostrowski. Albo też "bardzo dziwny, zaczarowany chłopiec" jak zrobiłby to Nat King Cole. Niepoprawny politycznie obserwator współczesności - świata, kina, książek i gier wideo.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?