“Dirty Dancing” – Bruce Greenwood w roli ojca Baby

ABC nadal kompletuje obsadę do remake’u legendarnego tanecznego filmu, “Dirty Dancing”. W roli ojca Baby, Jake’a Housemana, został obsadzony Bruce Greenwood, którego teraz można oglądać w antologii “American Crime Story”. Aktor dołączył do pokaźniej już grupy nazwisk.

W postać Lisy wcieli się Sarah Hyland, a jej chłopaka, Robbiego, zagra Shane Harper. Nicole Sherzinger zobaczymy w roli Penny, czyli tanecznej partnerki Johnny’ego. W rolę amanta wcieli się Colt Prattes  (postać w pierwowzorze odegrał Patrick Swayze) . Aktor znany jest przede wszystkim z teledysku do utworu wokalistki P!nk pt. “Try”, w którym wraz z nadmienioną piosenkarką popisuje się nietuzinkowymi zdolnościami tanecznymi. Oprócz niego, na ekranie zobaczymy również Abigail Breslin (“Scream Queens”, “Połączenie”) oraz Debrę Messing (“Tajemnice Laury,” “Will i Grace”). Pierwsza z pań wystąpi w roli Baby Houseman (w oryginale zagrała ją Jennifer Grey), druga zaś wcieli się w jej matkę – Marjorie. Podobnie jak w pierwowzorze, akcja filmu będzie się toczyć we wczesnych latach 60. XX wieku. Film opowie historię młodej dziewczyny, która podczas pobytu w ekskluzywnym resorcie wypoczynkowym pozna charyzmatycznego instruktora tańca. Spotkanie powyższej pary zaowocuje płomiennym romansem.

Zobacz również: TOP10: Filmy, które chcielibyśmy nienawidzić, a nie potrafimy

https://www.youtube.com/watch?v=HFK_i5r1WJk

Telewizyjny obraz stacji ABC będzie trwać trzy godziny. Producentami wykonawczymi filmu są Allison Shearmur i Eleanor Bergstein. Warto też wspomnieć, że ostatnia z pań napisała scenariusz do pierwowzoru. Z kolei za podkład muzyczny i udźwiękowienie odpowiedzialni będą Adam Anders i Peer Astrom. Funkcję scenarzystki powierzono natomiast Jessice Sharzer. Obraz na podstawie sporządzonego przez nią tekstu wyreżyseruje Wayne Blair, a choreografię ułoży Andy Blankenbuehler.

źródło: tvline.com/ ilustracja wprowadzenia: Shutterstock

Redaktor

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?