Mark Gatiss i Steve Pemberton dołączają do obsady Good Omens

Dobry Omen to parodia serii filmów Omen z lat 80, napisana przez Terry’ego Pratchetta i Neila Gaimana w 1990 roku. Produkcją miniserialu zajmuje się BBC Studios, reżyserem jest Douglas Mackinnon (Doctor Who, Sherlock), a showrunnerem sam Neil Gaiman. Obsada powiększyła się właśnie o dwa kolejne duże nazwiska: Mark Gatiss (Doctor Who, Sherlock) oraz Steve Pemberton (Morderca z Whitechapel, Autostopem przez Galaktykę). Panowie wcielą się w duet Harmony i Glozier, a role zostały napisane przez Gaimana specjalnie dla nich.

Oprócz tego w serialu zobaczymy również Michaela Sheena (Pasażerowie) i Davida Tennanta (Doctor Who). Premiera zaplanowana jest na 2019 rok. Serial dostępny będzie na platformie Amazon Prime. Zdjęcia rozpoczęły się jesienią 2017.

david tennant michael sheen good omens

Oficjalny opis książki: Zgodnie z Przenikliwym i Trafnym Proroctwem Agnes Nutter jedynej całkowicie wiarygodnej wróżki świat skończy się w sobotę. Dokładnie mówiąc: w najbliższą sobotę. Jeszcze dokładniej: zaraz po kolacji. A wieczorem zerwą się armie Nieba i Piekła. Zapłoną morza ognia. Księżyc okryje się krwawym całunem. I to jest główny kłopot Crowleya (byłego węża, dziś agenta Piekła) i jego przeciwnika, a zarazem starego przyjaciela Azirafala (autentycznego Anioła). Bo ni chcą być tu na dole (lub na górze, z punktu widzenia Crowleya). Nie mają więc wyboru – muszą zatrzymać Czterech Motocyklistów Apokalipsy. Ponad wszystko (zdaniem Azirafala) najważniejsze jest, by zabić Antychrysta. Kłopot w tym, że ma on dopiero 11 lat, kocha swego piekielnego ogara i jest miłym chłopcem, z którego rodzice mogą być dumni.

Źródło: Digital Spy | Ilustracja wprowadzenia: © Lola & Pani

 

Redaktor działu technologie

Horrory? A co to?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?