“Luke Cage” – 2 pierwsze odcinki w rękach reżysera “Sherlocka” i “Zabójczego numeru”

Zeszły weekend przyniósł nam ze sobą oficjalne logo oraz pierwszy teaser nadchodzącego serialu Marvela i Netflixa – “Luke Cage“. Teraz już wiemy, kto wyreżyseruje pierwsze dwa epizody produkcji. Reżyser Paul McGuigan potwierdził przez Twittera, że to on stanie za kamerą pilota i drugiego epizodu serii, która zadebiutuje we wrześniu tego roku. 

Zobacz także: “Luke Cage” – debiut pierwszego teasera serialu!

tweet Paula McGuigana

Jeśli nazwisko McGuigan jest Wam obce to przypominamy, że jest on rezyserem filmów: “Push”, “Apartament”, “Zabójczy numer” oraz zeszłorocznego “Victora Frankensteina”. Wyreżyserował także kilka epizodów serialu “Sherlock” oraz pilotowy odcinek “Skandalu”.

Zobacz także: “Daredevil” sezon 2. – pierwsza polska recenzja!

Króki zarys fabuły serialu: Po nieudanym eksperymencie, dzięki któremu tytułowy bohater widowiska nabywa nadludzką siłę oraz niezniszczalną skórę, Luke Cage (Mike Colter) staje się poszukiwanym zbiegiem próbującym na nowo odbudować swoje życie we współczesnym Harlemie – dzielnicy Nowego Jorku. Jednakże protagoniście nie jest dane zaznać na długo szczęścia. Po osiedleniu się we wspomnianej dzielnicy bohater zmuszony jest wyjść z cienia, a co za tym idzie, zmierzyć się ze swoją przeszłością, o której starał się usilnie zapomnieć i pogrzebać za sobą raz na zawsze.

W serialu pojawią się następujący aktorzy: Mike Colter (Luke Cage), Mahershala Ali (Cornell “Cottonmouth” Stokes), Rosario Dawson (Claire Temple), Simone Missick (Misty Knight ), Theo Rossi (Alvarez) i Alfre Woodard (Mariah Dillard).

Cały pierwszy sezon “Luke’a Cage’a” pojawi się w Netflixie 30 września.

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: [email protected]

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?